Archiwum kategorii: Trasy

Sunday Bloody Sunday w Mexico City, czyli odsłona pierwsza.

Sunday Bloody Sunday…It’s not a rebel song. Good Night! Thank You! powiedział Dave na zakończenie pierwszego koncertu, schodząc ze sceny z Meksykańską flagą w ręku.

Druga noc w Meksyku upłynęła na powtórce z wcześniejszej nocy w Guadalajarze. Fani relacjonują również, że koncert był dużo głośniejszy. Na 55 tys. przybyło 52 tys., a to i tak był max, bo od tygodnia było trąbione w mediach, że oba koncerty w Mexico City są wyprzedane.

W czasie pierwszego koncertu na Never Let Me Down Again [104] Dave wziął z publiki flagę Meksyku, pomachał nią chwilę, co jeszcze bardziej podpaliło publikę. Potem założył ją na plecy i machał łapkami, jak to zwykł robić. Taki mały drobiazg Dave machał flagą Meksyku do góry nogami.

Fani relacjonują, że również Martin dostał swoją flagę, która potem zawisła na statywie od mikrofonu w czasie wykonywania Waiting For The Night [44]. A wracając do tekstu o Sunday Bloody Sunday, Dave podobno odstawiał już taką akcję w Nowym Jorku na tej trasie. Dave imitował zachowanie Bono ze słynnego koncertu w Red Rocks na WAR TOUR z 1983. Naśladowanie działo się podobno na próbach przed jednym z koncertów w Nowym Jorku.

Dla przypomnienia na tym samym obiekcie w Meksyku U2 w grudniu 1997 nagrywali swoje wideo z POP MART TOUR. No nic, dziś zobaczymy, co zespół upitrasił dla nas na nową odsłonę trasy, czy też będą to jednak smaczne, acz odgrzewane już kotlety.


Setlista i szczegóły koncertu w dziale MODEONTHEROAD.

LHN vs DVD rozważań ciąg dalszy…

Przyzwyczailiśmy się już, że polityka informacyjna depeche MODE jest oszczędna, więc próżno szukać jakichkolwiek informacji o planach na dalszą część trasy. Przyzwyczailiśmy się również, że informacje należy wyłuskiwać z okruszków. W innych przypadkach pewnie powiedzielibyśmy spokojnie, że to spekulacje, ale w przypadku depeche MODE cholera wie…

Czytaj dalej LHN vs DVD rozważań ciąg dalszy…

A jednak wtopa!

Po zaledwie dwóch dniach dywagacji. Wyjajili się. Dali ciała. Pytanie tylko, czy przyznali się Państwo z LHN do tego, co musieli? Czy to już jest koniec prób robienia ludzi w wała.

Wczoraj dostaliśmy emila z przeprosinami, że koncert w Pradze 2009.06.25 to 50% Praga i 50% Mediolan. Ci co kupili trefną Pragę dzięki temu posunięciu paradoksalnie są bardzo do przodu za 12 funa kupili 1,5 koncertu w cenie 1. Teraz gdzieś dobrać tylko pierwszą część Mediolanu 2009.06.18 i mamy komplecik.

Czytaj dalej A jednak wtopa!

Live Here NO!

Afera, jaka rozpętała się wokół „fastrygowanych” koncertów w Pradze i Frankfurcie sprawiła, że wszyscy zaczęli się uważniej przyglądać tym nagraniom. Również i pod tym względem na tej trasie fani nie mają szczęścia do wydawnictw pod szyldem depeche MODE. Ja jednak nie o tym. Zastanawiałem się głośno w rozmowie z kolegą na temat nagrań LHN i jedna zastanawiająca myśl mię się nasunęła.

W poprzednim wpisie pisałem o analogiach tej i poprzedniej trasy. Oczywiście obie trasy mają również swoje różnice. Ostatnie z przemyśleń może dotyczyć właśnie nagrań robionych w ramach projektu LHN.

Czytaj dalej Live Here NO!

Zmiana setlisty już od Ameryki

Wzorem poprzedniej trasy powinniśmy się spodziewać zmiany setlisty przed przyjazdem do Europy. Przyglądając się planom trasy aż trudno nie zauważyć, że zmianę setu powinniśmy się spodziewać już od pierwszego koncertu w Ameryce Południowej.

Na TOURING THE ANGEL depeche MODE zimową trasę zakończyło w Londynie 2006.04.03. Jeszcze w tym samym miesiącu wznowili trasę od USA – 27.04.2006. Potem po 2 tygodniach na przełomie maja i kwietnia powrócili do Europy.

Czytaj dalej Zmiana setlisty już od Ameryki

Warszawa 1985 – początek i koniec

Czasami człowiek nie zdaje sobie sprawy, że jedno drobne wydarzenie, jednego wieczoru może mieć takie wielki wpływ na życie wielu ludzi. Dopiero po latach odkrywamy, że dany dzień, wieczór, koncert był tym przełomowym. Niby tylko 2 godziny zabawy, a jednak…

Czytaj dalej Warszawa 1985 – początek i koniec

Hiszpania ponownie…

Kolejne niusy dotyczące Hiszpanii, państwa które nie znalazło się na koncertowej rozpisce w dniu konferencji prasowej w Berlinie. Oprócz występu w Bilbao na BBK Live Festival, depeche MODE zagra także na stadionie Jose Zorrilla w Valladolid. Oba miejsca grania dotyczą oczywiście Hiszpanii. Pierwszy występ odbędzie się jak już informowałem 9 lipca przyszłego roku, natomiast jeżeli chodzi o termin drugiego występu w Hiszpanii, dokładna data nie została jeszcze potwierdzona, ponoć ma to być 7 lipca 2009 roku.

Koncert dla Hiszpani

Nie tak dawno koncertowa rozpiska najnowszej trasy depeche MODE powiększyła się o drugi występ na LTU Arena w Niemczech, a już można mówić o kolejnym występie, tym razem nie chodzi o Dusseldorf, a Hiszpanię, w której zespół zagra 9 lipca 2009 roku w Bilbao na BBK Live Festival.

Jak widać koncertowa rozpiska powiększa się o kolejne występy. Sprzedaż biletów rozpoczyna się 12 listopada 2008 roku.

Dave Gahan w TVN

W jutrzejszym wydaniu programu „Dzień Dobry TVN” emitowanym jak sam tytuł wskazuje na kanale telewizji TVN, o godz. 08:30, podczas trwania programu będziecie mogli wysłuchać i oglądnąć wywiad z wokalistą depeche MODEDavem Gahanem. Depesze nastawiać budziki i zapraszam do oglądnięcia….

10 maj 2008 roku początkiem nowej trasy depeszy

Konferencja depeche MODE dobiegła końca!!! Znana jest już rozpiska najnowszej trasy koncertowej depeszy, a także że w Polsce zespół zagości 23 maja na Stadionie Gwardii. Pełną rozpiskę znajdziecie w dziale trasy koncertowe.

Bilety można zamawiać za pośrednictwem strony Live Nation w cenie 175 zł za zwykły bilet lub bilet VIP za sumę 440 zł. Oczywiście na czas obecny bilety w formie przedsprzedaży, należy się jednak wcześniej zarejestrować w systemie Live Nation.

Jeżeli chodzi o bilety VIP za cenę 440 zł, to dla ich posiadaczy zapowiada się ciekawy wieczór zarówno przed jak i po koncercie:

  1. Bilet na koncert depeche MODE o wartości nominalnej 175 PLN
  2. 2-godzinne przyjęcie przed koncertem w ekskluzywnym namiocie
  3. Szampan, piwo, wino oraz napoje bezalkoholowe podawane podczas przyjęcia
  4. Poczęstunek w formie szwedzkiego bufety, składający się z przekąsek zarówno ciepłych jak i zimnych.
  5. 1-godzinne przyjęcie po koncercie
  6. Oficjalny upominek lub program dla każdego gościa
  7. Hostessy
  8. Opieka osób nadzorujących imprezę.

Konkurs z wejściówkami

Ci z was którzy są zainteresowani wejściówkami na konferencje prasową depeche MODE zapraszam do odwiedzenia niemieckiej strony – depechemode.de. Za jej pośrednictwem możecie wypełnić formularz uprawniający w losowaniu wejściówek. Bez obaw formularz nie jest długi, wystarczy tylko podać imię, nazwisko, miejsce urodzenia, datę urodzenia oraz e-mail na który wylosowani szczęśliwcy otrzymają wiadomość.

Konferencja prasowa

Aż 19 dni dzieli nas od konferencji prasowej depeche MODE która została zapowiedziana na, jak łatwo przeliczyć, 6 października. Podczas konferencji zostanie oficjalnie ogłoszona trasa koncertowa oraz miejmy nadzieje oprócz samej daty rozpoczęcia bliższe szczegóły samej trasy. Na miejsce konferencji obrano Stadion Olimpijski w Berlinie. W tym samym miesiącu, jeżeli nic się nie zmieni, ruszy sprzedaż biletów.

Współpracownik DM odbiera nagrode

Mowa o wieloletnim współpracowniku zespołu depeche MODE, holenderskim fotografie Antonie Corbijnie. Odpowiedzialny za oprawę graficzną i wizualną depeszy. Podczas Biennale Alessandria odebrał nagrodę za dotychczasowy dorobek artystyczny.Podczas tego wieczoru ujawnił tegoroczną współprace z depeche MODE, więcej na ten temat znajdziecie w poprzednim niusie. Natomiast szczegóły spotkania Biennale Alessandria znajdziecie pod tym adresem.