Wszystkie wpisy, których autorem jest Martini

Swój pierwszy raz przeżył w Pradze w 1998, a poprawił w Monachium tego samego roku... potem poszło już z górki... Fanziny, Strony, Zloty, koncerty. Gdyby tego nie robił musiałby sobie znaleźć inne hobby, bo w domu by z nim nie wytrzymali. Prywatnie blokers miastowy, ciągle w trasie... 63 koncerty na liczniku

Nowa płyta, raport z prac w studio.

depeche MODE kończą przerwę w sesji nagraniowej i w czerwcu wracają do studia. Zanim zjawią się ponownie w studio warto podsumować co wiadomo o postępach nad nową płytą.

martin gore studio santa barbaraPierwsza sesja nagraniowa zaczęła się 12 kwietnia w Santa Barbara i trwała do 7/8 maja. W czasie sesji nagraniowej obecni byli Daniel Miller i Kurt Uenala aka Kap10Kurt. Wciąż nie znamy jeszcze charakteru pracy obu Panów, jaki jest ich status i kto faktycznie jest producentem albumu. Spekulacje trwają. W czasie nagrywania poprzedniej płyty Kurt był odpowiedzialny, za programowanie instrumentów (obok Christoffera Berga) i nagrania wokali na płytę. A skoro już o Christofferze Bergu mowa, to mówiło się, że jego praca nad poprzednim albumem, była rodzajem nauki stylu pracy zespołu, by na kolejnym albumie przejąć bardziej odpowiedzialne zadania.

W wywiadzie dla magazynu 'MOJO’ (luty tego roku), Dave wspomniał, że Martin był szalenie poruszony śmiercią Davida Bowiego. Prawdopodobnie jednym z efektów tego poruszenia jest utwór jaki powstał spod pióra i strun Martina.

Martin was really shaken up [about Bowie’s death]. He doesn’t show a lot of emotion that way but he told me he didn’t sleep all night. So I told him we need to just write something, we need to express that, and he was like ‘You’re right’. Its that English thing, you hold back your emotions but when someone opens the door and says ‘we should say something’ you go Yeah, of course we should (Mojo Mag.)

Dave Gahan i Martin Gore w studioNie jest jasne, czy również Dave dał upust swoim emocjom w postaci nowego utworu, ale nie można tego wykluczyć, z racji fascynacji Dave’a do Bowiego.

Nadal nie jest jasne, jaką rolę w czasie sesji pełnić będą Peter Gordeno i Chritian Eigner. Czy będą jedynie muzykami sesyjnymi zaproszonymi do odegrania konkretnych partii, czy też powierzona im zostanie bardziej kreatywna rola.

Kolejna sesja powinna wystartować niebawem i zgodnie z rutyną zespołu nowym miejscem powinien być Nowy Jork, a na końcu Londyn, gdzie nastąpi finalny miks i mastering. Póki co czekamy na kolejne przecieki i „szpiegowskie zdjęcia” z kolejnych lokalizacji.

Dave Gahan w chórkach coveru Davida Bowie

Martyn Le Noble zamieścił ostatnio ciekawy tweet:

Tyle na razie wiadomo. Nie znamy jeszcze szczegółów, czy i kiedy zostanie wydany ten utwór, ani pod jakim szyldem. Być może była to jedynie próba wyrażenia emocji po śmierci ikony muzyki, jaką był Bowie.

David Bowie, Serj Tankian of System of a Down, and Dave Gahan of Depeche Mode (Photo by KMazur/WireImage)
David Bowie, Serj Tankian of System of a Down, and Dave Gahan of Depeche Mode (Photo by KMazur/WireImage)

Ahoj przygodo czyli Live in Berlin :)

Obejrzałem po roku wideo z Berlina i, mimo że byłem na tym koncercie, to znowu oglądałem ten koncert, jakbym pierwszy raz na oczy widział ten występ… dosłownie. Jak się coś zadzieje, to potem się mówi, że kiedyś będziemy się z tego śmiać… dziś się śmieję, ale w 2013 wyjazdy do Berlina na The Delta Machine Tour mogłyby się przerodzić w trwały uraz… A tak ahoy przygodo!!!!

Czytaj dalej Ahoj przygodo czyli Live in Berlin 🙂

librum MONUMENTum – wywiad

Pięć lat przygotowań i pisania, 23 lata zbierania pamiątek, 30 lat bycia fanem. Inwestycja długoterminowa, z której korzyści mają… wszyscy fani. Wiele godzin poświęcenia i wysiłku, własnej kasy i wiedzy, często kosztem rodziny. Kiedy po raz pierwszy przeczytałem info o tej książce, powiedziałem sobie w duchu — Nareszcie!!!! W końcu coś, na co czekałem przez lata. Coś dla fanów od fanów… bo zespół nie widzi takiej potrzeby. My widzimy. Dlatego jest ta MONUMENTALNA księga, w której zaklęto pamięć o zespole, który kochają. Zapraszam do przeczytania rozmowy z Dennisem i Sachą — autorami MONUMENT.

Czytaj dalej librum MONUMENTum – wywiad

Librum MONUMENTum – the Interview

Five years of preparation and writing, twenty-three years of collecting memorabilia, and three decades of being a fan. A long-term investment that pays off — not for the band, but for us. Countless hours of passion, effort, money and knowledge were passed on through generations of fans. When I first heard about this book, I thought — ’Yes! Finally, something we’ve been waiting for all these years. Something created by fans, for fans… because the band doesn’t feel the need. But we do. That’s what the MONUMENT is for — Librum MONUMENTum — a memory book built by fans for the band they love. So, take a moment to read the interview with Dennis and Sascha, the authors of MONUMENT.

Czytaj dalej Librum MONUMENTum – the Interview

Zazdrość

Parę dni temu otrzymaliśmy list duszpasterski do polskich fanów Depeche Mode napisany przez autorów „Monumentu”. Czytałem list i czytałem i na przemian miałem uczucia satysfakcji, czasem zdziwienia, czasem jeszcze czegoś innego, co było nieokreślone, ale fajne. Nie, nie dotyczy to w żadnym wypadku małego święta, jakim jest wydanie tej książki na rynku polskim. Nic z tych rzeczy. Moje uczucia, jakie mną targały miały bardziej charakter ponadczasowy.

Czytaj dalej Zazdrość

Czy okładka do SOTU to plagiat?

A może po prostu jest wtórna. Długo się zastanawiałem czy ruszyć ten temat i nadal nie wiem czy jest to dobra decyzja. Tekst powstawał przez 3 miesiące, to kasowałem go, to znowu pisałem. Jednak postanowiłem o tym napisać i podzielić się z Wami wątpliwościami. Co jakiś czas pojawiają się kolejne wątpliwości nt oryginalności okładki do Sounds Of The Universe. Zebrałem je razem w poniższym tekście.

Pierwsza informacja o braku oryginalności okładki pojawiła się szybko po premierze okładki. Fani szybko wyszukali plan moskiewskiego metra, który mocno przypominał samą okładkę, oraz różne grafiki około okładkowe towarzyszące wydawnictwu. Nawiązanie było aż nad to czytelne.

Czytaj dalej Czy okładka do SOTU to plagiat?

DVD depeche MODE w Barcelonie

Mogę sobie pogratulować, tak nieśmiało, bo jednak wyszło, w tym przypadku na moje. Dobrze przewidywałem, że nagranie dvd będzie w Hiszpanii, tym razem doczeka się Barcelona na swoje 5 minut.

Oczywiście pytaniem otwartym pozostaje sprawa, co zagrają. Czy usłyszymy przekładkę setu amerykańskiego, czy też usłyszymy coś nowego. Powszechne oczekiwanie jest, aby depeche MODE zagrało coś nowego, bo Wszyscy pokazują tu jako analogię zmianę setu na wiosnę 2006. Ja też uważałem, że set powinien być zmieniony, ale powinien być zmieniony już przed Ameryką Południową. A jeżeli nie został zmieniony, to uważam, że również tej zmiany nie doczekamy się przed Europą, z racji o wiele krótszego czasu między 3 i 4 nogą.

Uważam, też, że jeżeli depeche MODE ma coś zmienić to wiedzą o tym już od kwietnia, kiedy robione były próby i decydowali jak ułożyć set. Nie chce być złym prorokiem, ale na prawdę może się okazać, że zmiana setu już była i było to w czasie trasy po USA.