Wszystkie wpisy, których autorem jest Martini

Swój pierwszy raz przeżył w Pradze w 1998, a poprawił w Monachium tego samego roku... potem poszło już z górki... Fanziny, Strony, Zloty, koncerty. Gdyby tego nie robił musiałby sobie znaleźć inne hobby, bo w domu by z nim nie wytrzymali. Prywatnie blokers miastowy, ciągle w trasie... 63 koncerty na liczniku

„Global Spirit Tour” – podsumowanie statusów o trasie.

Oficjalnie Global Spirit Tour wystartuje 5 maja 2017 w Sztokholmie, zanim jednak do tego momentu dojdzie bardzo dużo jeszcze się wydarzy, łącznie z tym, że dowiemy się kiedy po raz drugi przyjadą do Polski.

Zanim jednak o tym kiedy po raz drugi przyjadą do Polski, najpierw podsumujmy to, co wiemy obecnie. Część z tego, co wiadomo, to szablony i patenty znane u naszych Panów od bardziej lub niej dawna, reszta to smaczki wywiadów pokonferencyjnych.

Setlista

Tu wiadomo najmniej… jeszcze. Na razie wiadomo tyle, że aranżacje już powstały do numerów z katalogu. W lipcu i wrześniu fani donosili, że ten punkt jest już zamknięty.

Jedynym pewniakiem jaki pojawił się w wywiadach, to to że zespół pracuje nad nową wersją Everything Counts, która ma drugą część koncertu. Oprócz tego w wywiadach pojawiały się takie tytuły.

Wg zespołu znacząca część albumu pojawi się na trasie. Które z 12 zapowiadanych numerów pojawią się na żywo nie wiemy w zasadzie nic. Jedynym znanym pewniakiem jest Revolution (tytuł taki chodzi po sieci), który będzie pierwszym singlem i kawałkiem najbardziej promowanym przed startem trasy.

Oczywiście nie zabraknie hiciorów, więc na dobrą sprawę połowę setu można już teraz wytypować.

Scena i wizualizacje.

Ten punkt również mamy częściowo odhaczony. Zespół(?) spędził znaczącą część listopada na kręceniu 4 wizualizacji na nadchodzącą trasę. Reżyserem był Anton. Wizualizacje kręcono w USA. Na pewno wiadomo, że do wizualizacji był wykorzystywany Dave, a przy produkcji użyto zespół kaskaderów.

I can tell you this, the lead singer was an absolute professional and delight to work with. – TMStunts

Mogę powiedzieć tyle, że główny wokalista był absolutnym profesjonalistą i praca z nim to czysta przyjemność. – TMStunts.

Nie oznacza to, że nie powstanie (powstało) więcej wizuali. Po prostu przy 4 wykorzystywano zespół lub pojedynczych członków.

Nie można oczywiście zapominać o trasie promo, na którą swoje wizualizacje przygotował Timothy Saccenti.

Podczas konferencji zobaczyliśmy jedynie próbki kilku z nich. Wizualizacje uświetnią planowaną serię mini koncertów.

Promo Tour

A skoro już mówimy o trasie promocyjnej, to po Nowym Roku zaczną się próby przed startem tejże. Zespół planuje ruszyć w Promo Tour po świecie po wydaniu singla. Możemy się spodziewać dwa miesiące promocji w Europie i w USA.

Póki co skalę Promo koncertów i występów w TV ciężko określić. Jeżeli ktoś z Was śledził trasę promocyjną Metallica pod stacjach TV, to może sobie swobodnie wyrobić ogląd, które są godne odwiedzenia. Pewne patenty są wspólne dla wielu wielkich graczy.

Global Spirit Tour

Właściwa trasa będzie miała 33 koncerty (+1 w stosunku do ogłoszonej w Mediolanie). Największą niewiadomą jest jednak nadal tzw WarmUp, czyli koncert rozgrzewkowy, albo po naszemu – „próba generalna z udziałem publiczności”.

Są pewne poszlaki, które mówią, że będzie to Szwecja, tylko być może mniejsza hala. No właśnie… O wszystkim powinniśmy się dowiedzieć gdzieś w okolicach lutego. A przynajmniej tak było poprzednim razem.

Dalszy przebieg trasy

Nie wiem, jak wielu z Was się zastanawia jak będzie wyglądała trasa po 23.07.2017? Bardzo dziwne jest, że do tej pory nie ma dat na Ameryki. W tej chwili wiadomo tylko tyle, że trasa będzie po drugiej stronie Atlantyku, i że na pewno będą min. 4 daty w Ameryce Południowej.

Kto pamięta moje analizy po zakończeniu trasy po Ameryce w 2013, ten wie, że nie jestem optymistą co do Północnego kontynentu i sukcesu depeche MODE upatrywałbym raczej w Południowej Ameryce. Tak jak w Europie największy fanbase jest od Niemiec na wschód, tak w Amerykach od Kalifornii w dół. Pytanie, czy fani będą w stanie sfinansować organizację całej trasy po Ameryce Południowej, a nie tylko 4 koncerty na krzyż.

Marzec może być również ważnym miesiącem ale z innego powodu. Przy okazji promocji poprzedniej płyty, to właśnie w marcu dowiedzieliśmy się o kolejnym koncercie w Polsce. Co prawda plotki krążyły już od lutego, ale słowo ciałem się stało 22.03.

Tym razem zespół jest oszczędny w podgrzewanie atmosfery i nie mami długim setem, koncertowością płyty, czy obiecywaniem niewiadomo jak długiej trasy. Wystarczy, jak zagrają na 3 kontynentach i późną zimą lub wczesną wiosną 2018 Global Spirit Tour przejdzie do historii.

Ten koń kuleje?

Dave ostatnio był widziany jak spacerował o lasce. Może to nowy look (obok ramoneski), a może coś poważnego się stało?

Jedna z wersji mówi, że Dave poddał się operacji prewencyjnej przed trasą, aby potem na trasie nie było historii, jakie znamy z odwołanych koncertów bo gardło, albo nogi odmawiały posłuszeństwa. Tak było np. w 2009 w USA. Jakoby firma ubezpieczeniowa miała się o tego typu zabezpieczenie upominać.

Druga wersja mówi, że Dave po prostu nadwyrężył sobie nogę podczas „obowiązków domowych”. Jak by nie było, taki obrazek krew mrozi.

„Spirit” podsumowanie informacji o płycie na zakończenie roku.

Na koniec roku zapraszamy na podsumowanie tego co wiadomo, albo się spekuluje w temacie płyty. Prawie wszystko w jednym miejscu.

Album już dawno wyszedł ze wszelkich etapów produkcji, o których przez ostatni rok Was informowaliśmy. Zespół mocno teraz przygotowuje się do promocji, która ma wystartować z końcem stycznia. Co wiadomo o płycie:

Tytuł albumu: Spirit

Premiera w marcu. Najpewniej gdzieś w drugiej połowie (prawdopodobnie trzeci tydzień). Marzec jest ulubionym miesiącem dla depeche MODE do wydawania płyt, a szczególnie okres równonocy wiosennej. Pewne jest jedno płyta wyjdzie w piątek.

Znane utwory:

Scum
Worst Crime
Revolution
Backwards
Move
Cover Me
Poison Heart
Fail
Eternity
No More
Glow

Docelowo na płycie ma się znaleźć 12 kawałków. Dave napisał na potrzeby albumu 4 utwory. Dwa w kooprodukcji z duetem Eigner/Gordeno, 1 z Kuertem Uenala, a 1 w duecie z Martinem GoremMove.

Pierwszy singiel: Revolution

Pierwszy singiel pojawi się 6 tygodni przed wydaniem płyty. Licząc od prawdopodobnej daty wydania płyty będzie to 2. tydzień lutego lub coś w tych okolicach.

Zespół już nakręcił wideo do tego kawałka

We’ve just been out in L.A. for a few days working on a video with Anton Corbijn for a song called 'Revolution’ – which is very apt at this point in time. – Dave Gahan

Spędziliśmy kilka dni w L.A. pracując z Antonem Corbijnem nad wideo do singla „Revolution” – który jest bardzo na czasie – Dave Gahan.

Dodatkowo na stronie B zostanie wydany cover z repertuaru Davida Bowie – Heroes. Myślę, że nie trzeba wyjaśniać co takiego oznacza ten numer i twórczość zmarłego w tym roku artysty dla depeche MODE, a w szczególności dla Dave’a Gahana.

Inna wersja mówi, że kawałek ma być wydany na bonusowej płycie dodawanej do wersji de Luxe. Być może, ale to oznaczałoby złamanie tradycji zespołu, że covery nagrywane i wydawane są jedynie jako strony B singli.

Do promocji płyty w sieci, oraz (być może) jako dodatki do bonusowej płyty zespół nagrał 5 kawałków w ramach tzw „studio sessions”. Jednym z 5 numerów jest wspomniane już Heroes.

Depeche Mode’s new album 'Spirit’ may well be something that surprises both fans and detractors.

Nowa płyta depeche MODE „Spirit” zadziwi zarówno fanów, jak i krytyków.

Sesja nagraniowa tych numerów odbyła się w Nowy Jorku.

Czego nie wiemy?

Nic nie wiadomo o okładce oprócz kilku elementów składowych, czyli nowego logo w kształcie grubej parówkowej i typografii samego tytułu.

Nie znamy pełnej tracklisty, formatów w jakich będzie wydana płyta (CD, vinyl…) oraz wersji albumu (standard, limit, de Luxe, uber de luxe, box…).

A przede wszystkim nie znamy najważniejszego daty premiery pierwszego singla i albumu.

O czymś zapomnieliśmy?

Nowa strona Recoil

Od wczoraj jest nowa odsłona strony WWW Recoil w wersji 4.0… nareszcie – recoil.co.uk.

Alan wraca do życia, czego przejawem jest odświeżona strona projektu. Ostatnimi czasy serwis popadł w marazm, a Alan bardziej skupiał się na polityce i sporcie, niż na muzycznej działalności.

Od wczoraj serwis powrócił w swoim najlepszym wydaniu. Do serwisu wróciły działy, których w doniedawna istniejącej odsłonie nie było. Niektóre z działów zniknęły parę lat temu, by teraz powrócić.

Szczególnie polecam zaznajomienie się z działem ‚Evidence’, w którym zebrane zostały wszelkie informacje jakie Alan zgodził się udzielić. Są to odpowiedzi na pytania fanów, jego opowieści o poszczególnych okresach z historii działalności depeche MODE, Recoil i innych projektów.

Opowieści o płytach, okładkach trasach i wielu innych elementach działalności muzycznej Alana. Bardzo często są to inne spojrzenia, niż te głoszone przez pozostałych członków depeche MODE. Polecam….

Możecie się spodziewać licznych cytatów na 101dM i MODE2Joy z tego miejsca.

Mute kuratorem na Apple Music

Jak podaje oficjalny fanpage MUTE Records. Wytwórnia została jednym z kuratorów muzycznych w serwisie Apple Music.

Jeżeli jesteś sympatykiem twórczości spod znaku MUTE Records i jednocześnie subskrybujesz ten serwis muzyczny, to kierunek jest dla Ciebie oczywisty. Na początku pojawiły się jedynie klasyczne playlisty, klasycznych gwiazd wytwórni – Goldfrapp, depeche MODE, Nick Cave.

Wytwórnia jednak zapewnia, że wkrótce pojawią się również rarytasy z pawlaczy i piwnic wytwórni Daniela Millera.

Video Singles Collection – specyfikacja wydawnictwa

Do premiery co raz bliżej i za tydzień w piątek w wideografii zespołu pojawi się kolejne wydawnictwo. 18 listopada będzie można nabyć pierwsze z serii retrospektywnych tytułów dokumentujących karierę depeche MODE.

Pojawiły się na sieci zdjęcia okładki i wnętrza składanki Video Singles Collection

img_0256

Trzypłytowe wydawnictwo ukarze się w kartonowym opakowaniu, a płyty będą ukryte w składanych kieszeniach.

Zgodnie w opisywanym jakiś czas temu odzyskaniem przez depeche MODE praw do katalogu. Wydawnictwo jest licencjonowane do Sony/Legacy przez Venusnote Ltd. Co ciekawe na pudełko wróciło zmodyfikowane logo MUTE Records. Teraz „Walking Man” przechodzi po pasach 😉

Specyfikacja wygląda następująco:

  • Region: 0
  • Czas trwania: 383.18
  • System: NSTC (sic!)
  • Format: 4:3

img_0257

Co ciekawe na pudełku nie ma loga, ani domeny Legacy Recordings mimo, że oficjalnie kompilacja jest promowana na profilach tej właśnie wytwórni.

Global Spirit Tour – Co wiadomo o trasie? [aktualizacja]

W ciągu ostatniego tygodnia dowiedzieliśmy się o nadchodzącej trasie więcej, niż można by się było spodziewać. Bilety już w sprzedaży, ale najważniejsze dla nas dopiero startują. Nie wiem, czy to dobrze, czy nie, ale czeka nas powtórka z Delta Machine Tour… pod bardzo wieloma względami. Zaczynamy po kolei…

Czytaj dalej Global Spirit Tour – Co wiadomo o trasie? [aktualizacja]

Pełna rozpiska trasy

Pełna rozpiska trasy na Europę:

May 5 – Stockholm, Sweden – Friends Arena
May 7 – Amsterdam, Netherlands – Ziggo Dome
May 9 – Antwerp, Belgium – Sportpaleis
May 12 – Nice, France – Stade Charles-Ehrmann
May 14- Ljubljana, Slovenia – Dvorana Stožice
May 17 – Athens, Greece – Terra Vibe Park
May 20 – Bratislava, Slovakia – Štadión Pasienky
May 22 – Budapest, Hungary – Groupama Aréna
May 24 – Prague, Czech Republic – Eden Aréna
May 27 – Leipzig, Germany – Festwiese
May 29 – Lille, France – Stade Pierre-Mauroy
May 31 – Copenhagen, Denmark – Telia Parken

June 3 – London, United Kingdom – London Stadium
June 5 – Cologne, Germany – RheinEnergieStadion
June 9 – Munich, Germany – Olympiastadion
June 11 – Hannover, Germany – HDI Arena
June 18 – Zurich, Switzerland – Letzigrund Stadion
June 20 – Frankfurt, Germany – Commerzbank-Arena
June 22 – Berlin, Germany – Olympiastadion
June 25 – Rome, Italy – Stadio Olimpico
June 27 – Milan, Italy – Stadio San Siro
June 29 – Bologna, Italy – Stadio Rentao Dall’Ara

July 1 – Paris, France – Stade de France
July 4 – Gelsenkirchen, Germany – Veltins-Arena
July 6 – Bilbao, Spain – BBK Live Festival
July 8 – Lisbon, Portugal – NOS Alive Festival
July 13 – St. Petersburg, Russia – SKK
July 15 – Moscow, Russia – Otkritie Arena
July 17 – Minsk, Belarus – Minsk-Arena
July 19 – Kiev, Ukraine – Olimpiyskiy National Sports Complex
July 21 – Warsaw, Poland – PGE Narodowy
July 23 – Cluj-Napoca, Romania – Cluj Arena

Jak śledzić i komentować LIVEBLOG na 101dM?

Dziś przeprowadzimy po raz pierwszy LIVEBlog na stronie 101dM, jeżeli ten sposób relacjonowania ważnych wydarzeń ze świata depeche MODE Wam się spodoba, to możecie liczyć na takie relacje również podczas innych wydarzeń z promocji i trasy koncertowej w 2017 i 2018. Startujemy o 12:00 i będziemy do końca konferencji.

Relację z konferencji można śledzić na stronie 101dM.pl pod TYM linkiem. Można również zakładając sobie konto w serwisie 24liveblog.com pod TYM linkiem. Różnica jest taka, że komentarze zostawione na 101dM pojawią się u dołu strony, a komentarze na 24liveblog pod konkretnym wpisem.

Wpisy można sortować od najstarszych do najnowszych, albo na odwrót. Wszystkie posty umieszczone w czasie konferencji zostają i będzie można do nich wrócić w po konferencji.

Przy tej relacji na żywo pracuje 6 osób. Poszty części zobaczycie na stronie. Relację poprowadzą dla Was MadaFaka, Devotee i Martini, oprócz tego Holy, Jari oraz ToM, będą pracować na zapleczu przeszukując sieć oraz inne zakamarki w poszukiwaniu ciekawostek dziejących się obok konferencji.

Zapraszamy do aktywnego udziału.

Koncert depeche MODE w Warszawie w lipcu!

Możemy nieoficjalnie ogłosić, że koncert w Warszawie odbędzie się 21 lipca 2017 na PGE Narodowym. Data startu sprzedaży biletów nie jest jeszcze znana.

W Polsce na letniej trasie planowany jest tylko 1. koncert, więc jeżeli ktoś nie planuje jeździć po Europie, to w wakacje będzie to jedyna okazja. Kolejna szansa na zobaczenie dM w Polsce najprawdopodobniej na jesieni 2017 lub zimą 2018 (ale to już moje spekulacje na bazie upodobań koncertowych dM z poprzednich lat).

Koncert odbędzie się w piątek. Czyli nie ma jak to letni weekend w Stolicy.

Z moich informacji wynika, że organizator koncertu ma na ten czas podpisany jedynie list intencyjny ze stadionem i umowa nie jest jeszcze zawarta. Taka oficjalna rezerwacja terminów, żeby nikt inny nie wziął tego terminu na stadionie.

PGE Narodowy
PGE Narodowy

Wygląda na to, że trasa odbędzie się wg bardzo podobnego schematu, jak to było w 2013, z końcem trasy w naszej części Europy. Gdyby nasz koncert poprzedzał występ depeche MODE w Pradze, to należy przypuszczać, że tam zagrają 23.07. Potwierdzona data koncertu w Moskwie 15.07 uprawdopodabnia takie zakończenie letniej nogi w Europie.

Data koncertu w Warszawie ma być podobno ogłoszona w poniedziałek jako kontrolowany przeciek, czyli jeszcze przed konferencją prasową w Mediolanie. Jeszcze raz podkreślam to są wieści nieoficjalne…

_
Śledź relację z Mediolanu na LiveBlogu na 101dM.pl. | Startujemy o 12:00

Live Blog z Mediolanu

Zapraszamy na wspólną relację z konferencji prasowej depeche MODE w Mediolanie. Konferencja prasowa startuje od 13:00. Jeżeli nie możesz się skupić na oglądaniu, a możesz czytać komentarze, to to miejsce jest dla Ciebie. Zdjęcia, filmy, przemyślenia na gorąco. Startujemy o godzinie 12:00.


_

Nowa Trasa [aktualizacja 11.10]

Najprawdopodobniej we wtorek dowiemy się o szkielecie nowej trasy koncertowej. Być może będą to wszystkie koncerty, ale te najważniejsze na pewno zostaną podane. To, czego możemy nie być pewni w pierwszym momencie, to koncerty podwójne. Dziś jest wysyp wiadomości nt. planowanych koncertów, a to i tak będzie preludium w weekend i tuż przed konfą. Fani poczuli krew i się dzieje.

Nie ma jeszcze nic na temat Niemiec, a bez koncertów w tym kraju trasa jest nieważna. Zanim przejdziemy do dat, kilka ogólnych kwestii.

Trasa wystartuje najprawdopodobniej z końcem kwietnia. Nie wiadomo jednak, czy to oznacza start trasy właściwej, czy liczony jest w tym koncert rozgrzewkowy. Tradycyjnie marzec i kwiecień to czas promo-występów.

A teraz przejdźmy do wycieków:

Maj

12.05 – Antwerpia
24.05 – Londyn, O2 Arena
27.05 – Lipsk, RedBull Arena
29.05 – Lille, Stade Pierre-Mauroy

Czerwiec

29.06 – Mediolan, San Siro
XX.06.17, Berlin, Olympiastadion
XX.06.17, Frankfurt, Commerzbank-Arena
XX.06.17, Hamburg, Imtech Arena
XX.06.17, Hannover, TUI Arena (?obiekt nie potwierdzony?)
XX.06.17, Cologne, Lanxess Arena (?arena nie potwierdzony?)
XX.06.17, Mannheim, SAP Arena (?obiekt nie potwierdzony?)
XX.06.17, Munich, Olympiastadion
XX.06.17, Stuttgart, Mercedes-Benz Arena

Lipiec

06.07 – Lizbona, Alive Festival
15.07 – Moskwa
17.07 – St. Petersburg
21.07 – Warszawa, PGE Narodowy

Lokalizacje znane/typowane, ale bez dat to:

Nice, Palais Nikaia Arena
Paris, l’Accorhotels Paris Arena (dawne POP Bercy)
Lille, Stade Pierre Mauroy Arena
Budapeszt
??.07 – Praha, Eden Arena

Lista będzie aktualizowana sukcesywnie, każdy dzień przynosi nowe wieści. Może w ten weekend poznamy faktyczną datę koncertu w Polsce?

W tej chwili sytuacja obiektami wygląda tak, że ze sporą większością stadionów są podpisane jedynie listy intencyjne, czyli swoiste rezerwacje miejsc. Wynika to z tego, że finalne umowy zostaną podpisane po ogłoszeniu trasy albo jak będzie wiadomo, czy będą dwa, czy jeden.

Start sprzedaży biletów zaplanowany jest na 11.10 i ma wyglądać podobnie, jak to było w 2012, czyli źle. Będzie tłok, będzie ścisk i wieszające się serwery.

Wzorem ubiegłej trasy tak należy się szykować. Choć oczywiście start sprzedaży w Niemczech nie musi oznaczać startu w Polsce.

Wiemy co będzie 11.10…

11 października objawi nam się nie tylko nowa strona. To jest oczywiste. Poznamy nowy design. Być może zobaczymy więcej konceptu graficznego nowej płyty, czy singli. Tego dnia objawi na się coś jeszcze…

Z oficjalnej strony dowiemy się, że 11 października odbędzie się w Mediolanie konferencja prasowa zapowiadająca nową płytę depeche MODE.

Konferencja wystartuje najpewniej o godzinie 13:00 i będzie wsparta streamingiem na oficjalnej stronie. Konferencja będzie z udziałem dziennikarzy i publiczności. Oczywiście konfa będzie zapowiedzią nowej płyty i trasy. Podobnie jak to było poprzednim razem.

Seems there is a Press Conference to be held in Milan held over 4 days, 8th – 10th promotion by 3rd parties and then Depeche Mode will be doing a Press Conference on the 11th in Milan .

Następnego dnia – 12 października – zespół będzie do dyspozycji akredytowanych dziennikarzy w sesji 1:1.

Anton Corbijn o pracy dla dM

Pozostając w duchu news’a o nowej stronie nie można przejść obojętnie nad ostatnimi wypowiedziami Antona Corbijna przy okazji wystawy swoich prac na wernisażu w Sztokholmie.

Fan znany w pewnych kręgach jako Moto (znamy się od 2001 roku), miał okazję zagadnąć Antona na retrospektywnej wystawie 1-2-3-4 by Anton Corbijn. Pytań padło kilka i odpowiedzi warte są przytoczenia w kontekście najbliższych miesięcy, jak i lat.

  • Anton potwierdził, że pracuje nad konceptem wizualizacyjnym nie tylko nowej płyty, ale możemy spodziewać się jego zaangażowania przy scenie w nadchodzącej trasie. Anton zadeklarował również, że zobaczymy go za reżyserskimi sterami najnowszych teledysków i wizualizacji.

Anton – yes, I am actually in the middle of it

  • Anton dostał do podpisu japońskie wydania Strange i Strange Too na zapomnianym formacie LaserDisc. Po za tym, że widział ten format ze swoimi dziełami po raz pierwszy nadmienił również:

I will be working on them and put it on dvd in a few years.

Mając kalendarz zapchany na kilka lat do przodu dobrze, że Anton nie zapomniał o swoim dziedzictwie i czasach najlepszych produkcji.


Wystawa będzie otwarta w Fotografiska w dniach 16.09 – 04.12.2016.

Fotografiska
Stadsgårdshamnen 22
116 45 Stockholm

Fani prac Antona mogą nabyć plakaty z reprodukcjami fotografii mistrza.

Nowa strona już za niecałe dwa tygodnie. [Aktualizacja]

Oficjalna strona depeche MODE, po tygodniu bycia w stanie niewiadomo jakim wypuściła pierwszy pączek. Na razie jest to zajafka odliczająca czas do 11 października, kiedy coś się wydarzy…

Odliczanie może oznaczać wiele spraw, ale najbardziej prawdopodobne jest,  że doczekamy się nowej odsłony strony przygotowanej w klimacie nadchodzącej płyty.

Możemy również spodziewać się jakiegoś newsa, który uświetni start nowej odsłony oficjalnej strony. Wróble ćwierkają, że ma to być zapowiedź nowego singla.

Z technicznych spraw wynika, że czcionka użyta do powstania strony nazywa się Armata i jest to dosyć popularna darmowa czcionka z biblioteki Google. Raczej nie należy się spodziewać, że będzie to font, który pojawi się na okładkach płyty i singli. Okładkowy font jest albo już gotowy, albo w przygotowaniu. Być może objawi się nam za dwa tygodnie.

To co może być poszlaką, to ten czerwony maz, który jest tłem do zegara odliczającego czas. Przy poprzedniej płycie trójkąty były zapowiedzią tego, co zobaczyliśmy potem na pycie i na scenie.

paint

Maz przywodzi na myśl klimaty rodem z Songs Of Faith And Devotion (choć wtedy były fiolety).

[Aktualizacja]

Fani nie zawodzą! Okazuje się, że ów maz nie jest dziełem Antona, nie wiem, czy powinniśmy wiązać z nim jakieś nadzieje. Grafika jest do pobrania ze strony bloga od 2013 i każdy może wejść w posiadanie takowej… Grafika pochodzi z serwisu Spoongraphics.

Oby obecny zegar był oparty na czymś więcej niż darmówki z sieci i był zapowiedzią bardziej oryginalnych treści, niż to, co do tej pory widać z wierzchu i w kodzie strony.


Strona jest wykonana przez agencję Boss Sauce z Santa Monica. Podobnie, jak poprzednia wersja oficjalny serwis stoi na platformie WordPress.

Promocja nowej płyty ruszyła

Powyższym obrazkiem wytwórnia rozpoczęła promocję nowej płyty. Na razie tylko Stay tuned, ale myślę, że kolejne dni będą pełne nowych wiadomości. Gorące dni nadchodzą.

Naczelny Webmaster depeche MODE pracuje nad nową wersją strony zespołu, ze wsparciem agencji kreatywnej Boss Souce Creative. Poprzednia agencja Eyes & Ears (E&E), znanej obecnie jako UPRISING CREATIVE, nie bedzie pracować z dM. Historia współpracy poprzedniej agencji, która w 2012 wspierała Barassiego w zajafkach i obsłudze konfy oraz przy odpaleniu nowej wersji oficjalnej strony.

Znamy ceny video kompilacji… [aktualizacja]

Tu i tam zaczynają się już pojawiać ceny najnowszego wydawnictwa depeche MODE. Od początku należało brać pod uwagę, że nie będzie to tani sport. Jako pierwszy swoje ceny podał Amazon. Należy przygotować się na wydatki…

Poniżej zestawienie wzięte ze strony superdeluxeedition.com

W USA amazon ceni się na kwotę 39.80 USD / 35.85 EUR

Na wyspach za antologie krzyczy 26.99 GBP / 31.85 EUR

W Japoni będzie oczywiście najdrożej, bo 45.99 EUR.

Myśle, że podobnych cen jak w Niemczech należy się spodziewać w Polsce. Cena w okolicach 199.99 PLN nie powinna być zaskoczeniem.

[aktualizacja]

Empik również podał swoje ceny i w preorderze cena wychodzi 143.99, a regularna cena to 159.99.

Dzięki ToM iMichał za podesłanie namiarów.

We wtorek się dowiemy

Dosłownie przed chwilą Daniel Barassi na swoim Twitterze zamieścił wpis:

To ogłoszenie ma dotyczyć kompilacji. Jako potwierdzenie i uzasadnienie Daniel liknkuje wpis niejakiego Bruce’a Levensteina, który jakiś czas wczesniej zamieścił taki komentarz:

Wszystko się okaże we wtorek.

Dzieje się…

W świecie depeche MODE coś się ruszyło. Na fanpage’u depeche MODE, oraz na ich koncie na Twitterze pojawiło się teaserowa grafika zapowiadająca coś…

Co to? To się jeszcze okaże, ale sądząc po klasycznym motywie z singla Get The Balance Right wychodzi, że zajafka może dotyczyć wypłyniętej zapowiedzi o kompilacji.


Informacja tak szybko, jak się pojawiła, tak szybko znikła ze stron organizacji klasyfikującej wydawnictwa filmowe. Dziś pojawiła się taka zapowiedź oficjalnie.

O tyle jest to zastanawiające, że na oficjalnej stronie cisza… ostatni news pochodzi z 30 kwietnia… Choć Daniel Barassi na swoim koncie prosił o chwilę cierpliwości, w domyśle, że zaraz się coś ruszy. No to się ruszyło….

comping soon... depeche MODE
comping soon… depeche MODE

Oby jak najwięcej dobrych wieści…