Taaaak, ale nie. Tym zdaniem można podsumować temat rejestracji wideo koncertowego w Meksyku.
Faktycznie koncert(y) w Meksyku będą rejestrowane. Faktycznie dzieje się medialnie wokół tych koncertów wiele, ale nie będzie to rejestracja wideo koncertowego z tej trasy… jeszcze nie.
No to o co chodzi? BBC robi dokument o depeche MODE, w którym zostaną wykorzystane fragmenty koncertu(ów) z Meksyku, do tego wywiady, wizyty w zakładach pracy, dzieci sypiące kwiaty, meksykańskie święto zmarłych itp. Fani szykują akcję opartą o motywy śmierci, jako że w kulturze tamtego regionu relacja do śmierci jest oparta o inne motywy i przekonania niż np. w Europie.
- Everything Counts – fani z białymi rękawiczkami machający przez cały numer.
- Ghosts Again – fani przyniosą skorupy czaszek i podobizny i będą je trzymać w czasie kawałka
- World In My Eyes – fani, w hołdzie Andy’iego Fletchera, będą trzymać fotografie muzyka przez cały numer.
- Enjoy The Silence – fani przygotowują iluminację Foro Sol i będą świecić telefonami ze światłem w pomarańczowych barwach symulując pole kwiatów Cempasúchil. Podczas gdy na ekranach wyświetlane będą pomarańczowe czaszki. Cempasúchil to tradycyjny kwiat ofiarowany w ramach Dnia Zmarłych, który w tych dniach przypada w Meksyku.
To wszystko doskonale wpisuje się to w motywy albumu Memento Mori. Wszystko to zazębia się w koncertowo-medialną otoczkę, z której dostaniemy dokument o depeche MODE za parę tygodni. Na wideo koncertowe jeszcze poczekamy.
Dlatego wieści przekazywane przez podcast My Nerd World, o których pisałem parę dni temu, nie były nieprawdziwe, ale nie były w 100% precyzyjne.

Nieźle się zapowiada, takie gadżety podczas utworów w rękach wszystkich fanów robią robotę. Ciekawe w jakiej formie dostępny będzie ten film i kiedy trafi do naszego kraju, może Mikołaj pod choinkę zrobi mi niespodziankę?