Obrazki

Anton o depeche MODE i Dave’ie.

Anton stał się ostatnio gadatliwy w temacie Dave’a i depeche MODE. Nie zawsze w spokojnej atmosferze, ale pozwala poznać plany wokół zespołu na jesień.

Kiedy pisałem tekst o tym co wiemy nt planów depeche MODE, wytwórni oraz solowych każdego z Panów, nikomu nie śniło się, co się odjaniepawli na wiosnę. Powoli dochodzimy do momentu, gdy plany w końcu zaczną się materializować.

Jeszcze w tym miesiącu dane nam będzie dostąpić szczęścia obejrzenia koncertu z Berlina 25.07.2018, a chwilę później Violator 12″ Singles Box Set. Tymczasem pora zainteresować się co nam jesień przyniesie. Zapowiadana aktywność muzyczna Dave’a ma się ziścić na jesieni. Anton nie sprecyzował, czy chodzi o rocznicę powstania Solulsavers, czy też Dave szykuje coś solowego. W każdym razie sesja promo została zrealizowana…

Bday was yesterday, every year on the 9th of May! My Instagram is not a bday calendar although at times it comes close. Dave will get a lot of posts later this year I promise but nothing to do with his Bday.

Anton Corbijn

Słowa te padły przy okazji wpisu o urodzinach Bono które były 10.05. Temat na inną rozmowę o pierwszej części. Drugie zdanie jasno pokazuje, że coś się szykuje…

Dziś (29.05) Anton zdradził coś o swojej pracy nad książką o depeche MODE:

Meanwhile . . . trying to finish my book on Depeche Mode. It’s going to b epic and I’m enjoying my trip into our common past but sometimes I feel as overwhelmed as Dave looks on the photo above. Autumn 2020 publication I reckon. @depechemode @taschen #books #DM #AC

Anton Corbijn

Można uznać, że promocja ruszyła…

Vince Clarke właścicielem własnej wytwórni płytowej

Vince Clarke postanowił spłodzić swoje kolejne muzyczne dziecko. Tym razem jest to wytwórnia płytowa, która nosi nazwę VeryRecords. Została ona scharakteryzowana jako…

Vince Clarke Morbid Anatomy Gala (11)

“very small record label dedicated to releasing very fine electronic music”.

Po zakończeniu współpracy z JMJ Vince oddał się nowemu projektowi – VeryRecords. Ma to być z założenia miejsce wydawania niszowych, ale ambitnych projektów, zarówno swoich, jak i ludzi, którzy do tej pory nie mieli ukazać światu swojej twórczości.

Wytwórnia odchodzi od fizycznych nośników i proponuje nam pobranie poszczególnych wydawnictw za pomocą iTunes i innych podobnych serwisów, umożliwiających zakup muzyki online.

Na pierwszą produkcję, wydaną pod jej szyldem, nie będziemy musieli długo czekać. Razem z otwarciem wytwórni została ogłoszona kolaboracja pomiędzy Vincem a Paulem Hartnollem z Orbital. Panowie nagrali razem płytę 2Square, której premiera nastąpi już za tydzień – 10 czerwca. Singlem promujący najnowszy album jest Better Have A Drink To Think, który można będzie nabyć po jutrze – 3 czerwca. Tych, którzy z niecierpliwością zacierają rączki informujemy, że obecnie można zobaczyć teledysk do wspomnianego utworu, którego autorem jest norweski reżyser Vid Andersøn.

Życzymy miłych doznań audiowizualnych!

 

Wywiad z Antonem Corbijnem

26 maja, w serwisie 52 Insights ukazał się wywiad z Antonem Corbijnem. Wywiad jest głównie opisem pracy i relacji ze sławnymi tego świata podczas prac nad zdjęciami, teledyskami i filmami. Oczywiście nie zabrakło wzmianek o depeche MODE i członkach zespołu.

When someone like Bono, or Tom Waits, or Dave Gahan (Depeche Mode) calls you up and goes through an idea, is it an informal chat or is it more professional and indirect? Is, as you say, “the whole circus” involved?

…With Depeche they’re a little less interested in the process and so often I just turn up with an idea and we do it.

3d921d26cbae0d924166fabc2a9cf3c4Polecam Waszej uwadze szczególnie ostatnie zdjęcie Lance Armstronga z 2004. Niby Anton zarzeka się, że u niego wszystko spontan, ale trudno nie odnieść wrażenia, że ten patent już przerabiał w 2000/2001 przy sesji do Exciter’a.

Zapraszamy do lektury na stronie 52 Insights.