Archiwa tagu: Vince Clarke

Vince Clarke o wprowadzeniu depeche MODE do R&R Hall Of Fame

Duet Erasure promuje swój najnowszy album Neon (premiera piątek, 21 sierpnia).

Czytaj dalej Vince Clarke o wprowadzeniu depeche MODE do R&R Hall Of Fame

Vince nie przyjedzie

Pierwszą sprawę mamy już jasną. Vince nie przyjedzie… nigdy nie planował.

W najnowszym „Erasure Information Service” podana została taka informacja:

CONGRATULATIONS TO VINCE CLARKE WHO WILL BE JOINING THE ROCK AND ROLL HALL OF FAME 2020!

You may have already picked up on this story as the announcement of the 2020 Rock and Roll Hall of Fame inductees has been all over the press this week, but Depeche Mode have been confirmed as one of the six acts that will inducted into the Hall of Fame this year, and that includes Depeche Mode’s current core members – Dave Gahan, Martin Gore and Andy Fletcher – as well as former members Alan Wilder and our very own Vince Clarke. Vince told me that he is delighted 'for the lads' but – before you ask! – it’s unlikely that he will be involved in the ceremony in any way. Congratulations to Vince and to DM!

Erasure Information Service

Z całego wywodu najważniejszy jest fragment:

Vince powiedział mi, że cieszy się szczęściem chłopaków, ale – zanim zapytasz! – jest mało prawdopodobne, aby [Vince] brał udział w ceremonii w jakikolwiek sposób. Gratulacje dla Vince’a i dla dM!

Erasure information service

Najpewniej zaproszenie do Vince’a pójdzie, niestety nie liczyłbym nawet na wideo lub list odczytany ze sceny przez kuriera. Obecne stanowisko Vince’a jest jedynie potwierdzeniem słów z wywiadu, jaki udzielił serwisowi vanyaland.com dwa lata temu. W czasie wywiadu padło pytanie o RnR HoF. Wtedy Vince był również mocno zasadniczy w swojej postawie.

At some point down the line, if and when the Rock and Roll Hall of Fame decides to induct Depeche Mode, do you go to the ceremony?

No.

Really?

No. Depeche Mode, they’ve had an amazing career and they’ve worked incredibly hard to get where they are at the moment. They deserve all of the credit. All I did was started the band — you know what I’m saying? I wouldn’t go. Apart from that, I don’t have a nice suit [laughs].

So there are no regrets?

I don’t regret anything in music. I feel incredibly happy and blessed to have met Andy, and we have a really, really special relationship. If I hadn’t left Depeche Mode, then I wouldn’t have met Andy, and that would’ve been a tragedy.

Vanyaland, 2018.07.16

Możemy zapomnieć o pierwszym, wspólnym występie od 1981 roku. Choć oczywiście wszystko będzie zależeć od determinacji obecnego składu i uporu Vince’a. Czekamy na stanowisko Alana.

Transmisja w HBO 2 maja.

Dave rozmawia z Vince’em

Pod koniec ubiegłego roku pojawił się na YouTube ciekawy film z 1985, w którym Dave robi wywiad z Vince’em Clarke’iem.

Wywiad był przeprowadzony w ciekawym okresie dla Vince’a. Chłopak praktycznie zakończył współpracę w projekcie The Assembly, a niedługo potem miał dać ogłoszenie do Melody Maker’a, że poszukuje wokalisty, którym okazał się Andy Bell.

Proponuję zwrócić uwagę na jeszcze jeden element – marynarkę Dave’a. Dave nosił cały garniak w 1985. Jakiś czas temu cały komplet został sprzedany na aukcji. No cóż kiedyś taka była moda.

Vince Clarke właścicielem własnej wytwórni płytowej

Vince Clarke postanowił spłodzić swoje kolejne muzyczne dziecko. Tym razem jest to wytwórnia płytowa, która nosi nazwę VeryRecords. Została ona scharakteryzowana jako…

Vince Clarke Morbid Anatomy Gala (11)

“very small record label dedicated to releasing very fine electronic music”.

Po zakończeniu współpracy z JMJ Vince oddał się nowemu projektowi – VeryRecords. Ma to być z założenia miejsce wydawania niszowych, ale ambitnych projektów, zarówno swoich, jak i ludzi, którzy do tej pory nie mieli ukazać światu swojej twórczości.

Wytwórnia odchodzi od fizycznych nośników i proponuje nam pobranie poszczególnych wydawnictw za pomocą iTunes i innych podobnych serwisów, umożliwiających zakup muzyki online.

Na pierwszą produkcję, wydaną pod jej szyldem, nie będziemy musieli długo czekać. Razem z otwarciem wytwórni została ogłoszona kolaboracja pomiędzy Vincem a Paulem Hartnollem z Orbital. Panowie nagrali razem płytę 2Square, której premiera nastąpi już za tydzień – 10 czerwca. Singlem promujący najnowszy album jest Better Have A Drink To Think, który można będzie nabyć po jutrze – 3 czerwca. Tych, którzy z niecierpliwością zacierają rączki informujemy, że obecnie można zobaczyć teledysk do wspomnianego utworu, którego autorem jest norweski reżyser Vid Andersøn.

Życzymy miłych doznań audiowizualnych!

 

Vince Clarke wystąpił w The Bell House

W ubiegłym tygodniu Vince Clarke stanął za konsoletą dj’ską w The Bell House podczas kolejnej drugiej już odsłony Morbid Anatomy Gala. Czytaj dalej Vince Clarke wystąpił w The Bell House

Wytwórnia Vince’a Clarke’a ruszyła do boju

W grudniu w jednym z wywiadów Vince wyjawił plan postawienia na nogi własnej wytwórni, pod której skrzydłami będzie wydawał solowe albumy. I tak też zostało uczynione. Wytwórnia została uruchomiona, a jej nazwa to VeryRecords.

Na obecną chwilę wytwórnia nie posiada strony WWW a jedynie profil na Twitterze – https://twitter.com/veryrecords.

Wieści od Vince’a: własna wytwórnia, współpraca z Paulem Hartnollem i „to nie koniec Erasure”

Obecnie Vince promuje ostatnie wydawnictwo spod szyldu Erasure – Always, The Very Best Of Erasure, które wedle plotek miało być pożegnalnym krążkiem. Ale tak nie będzie, Vince wraz z Andym planuje nowe wydawnictwo i nie będzie to kolejna składanka ale już studyjny album.

W międzyczasie Vince zakończył prace nad własnym solowym albumem we współpracy z Paulem Hartnollem (z zespołu Orbital). Nowe solo jeszcze nie ma tytułu, a wstępna data wydania to pierwsza połowa nadchodzącego 2016 roku.

Kolejna informacja ze strony Vince’a Clarke’a, którą wyjawił w jednym z ostatnich wywiadów to założenie własnej niezależnej wytwórni. Na początek pod jej skrzydłami wydany zostanie przyszłoroczny solowy album.

[Do posłuchania] Jean-Michel Jarre & Vince Clarke – Automatic

Oficjalnym kanałem można posłuchać jednego z utworów z nowej składanki Jean-Michel Jarre’a – „Electronica 1: The Time Machine„. Inne utwory też zostały udostępnione do przesłuchania ale nas interesuje ten, przy którym pracował Vince Clarke.

Utwór o który chodzi nosi nazwę „Automatic” i jest podzielony na dwie części.

Dokument w temacie nowego krążka Jean-Michel Jarre’a przy którym udzielił się m.in. Vince Clarke

W przyszłym miesiącu do sprzedaży trafi nowy krążek Jean-Michel Jarre’a, który ma być muzycznym podsumowaniem ostatnich dekad muzyki elektronicznej. Ten niecodzienny album przy którym Jean-Michel Jarre współpracował z kilkunastoma muzykami wśród których m.in. Vince Clarke, będzie tematem dzisiejszego dokumentu „A Journey Into Sound” na antenie telewizji ARTE.

Emisja dokumentu o godz. 22:45 polskiego czasu.

// Dzięki Tomasz za info!

Udział Alana Wildera i Vince’a Clarke’a przy kolejnym albumie – fan akcja w formie petycji

W chwili pisania tego newsa,284 osoby podpisało petycję o udział Alana Wildera i Vince’a Clarke’a przy kolejnym albumie. Idea petycji jest taka,że jeżeli kolejny album studyjny to ostatni album w karierze Depeche Mode to niech zostanie nagrany przy pełnym składzie.

Petycję i formularz cyfrowej aprobaty można znaleźć pod adresem: https://www.change.org/p/depeche-mode-alan-wilder-…

Trzymamy kciuki ale raczej na 99% petycja przejdzie bez echa,choć kto wie ;-)))

Vince Clarke & Jean Michel Jarre wspólnie w studiu

Vince Clarke i legenda muzyki elektronicznej Jean Michel Jarre pracują wspólnie w The Cabin Studio (studio Vince’a Clarke’a). Nad czym nie wiadomo,ale z pewnością dowiemy się niebawem. Kto wie może szykuje się następca krążka VCMG – VCJJ 🙂

A może najzwyklejsze odwiedziny?

vince_clarke_jean_michel_jarre_02_1.jpg

Vince Clarke nabył syntezator monofoniczny MiniBrute

Nowe nowojorskie studio Vince wzbogacił kolejnym syntezatorem – francuska firma Arturia ogłosiła że Vince Clarke powiększył swoje instrumentarium o analogowy syntezator monofoniczny MiniBrute.

Więcej w temacie do przeczytania na stronie Muzyk.nethttp://www.muzyk.net/index.php?name=News&file=article&sid=3278

Sonic Scoop przyjrzał się nowemu studiu Vince’a Clarke’a

W marcu ubiegłego roku Vince Clarke zmienił lokalizację swojego studia,serwis Sonic Scoop postanowił odwiedzić Vince’a i jego nowe muzyczne zacisze.

Oprócz zdjęć z nowego studia,redaktor serwisu Sonic Scoop przy okazji tych odwiedzin przeprowadził wywiad z Vincem Clarkiem. Wywiad jak i zdjęcia znajdziecie pod poniższym adresem:

http://www.sonicscoop.com/2013/03/24/icons-inside-…

DJ Vince wystąpi pod koniec kwietnia w Meksyku

Na koniec kwietnia zaplanowano dwa eventy w Meksyku z udziałem Vince’a Clarke’a w roli DJ’a oraz specjalną sesję Q&A z Vincem.

25 kwiecień 2013 – Meksyk,Guadalajara,Jalisco

26 kwiecień 2013 – Meksyk,Mexico City,Pasagüero + Q&A w SAE Institute Mexico City

Zdjęcie

Zdjęcie

Będzie drugi album VCMG,nowy album Erasure i składanka dance

Vince Clarke w najnowszym wywiadzie zdradził,że planuje wspólnie z Andym Bellem wydanie kolejnego albumu Erasure,planuje także wraz z Martinem Gorem wydanie drugiego albumu w ramach projektu VCMG. W planach jest także składanka dance.

Zacznijmy od składanki,wiadomy tylko tyle,że wydana zostanie w tym roku i przy jej powstaniu Vince Clarke współpracował z kilkoma DJ’ami. Reszta to na chwilę obecną tajemnica 😉

Nie inaczej jest z albumem Erasure ale o nim niebawem coś więcej powinniśmy się dowiedzieć. Co do albumu VCMG to z uwagi na trasę koncertową Depeche Mode,prace przy albumie szybko się nie zaczną. Vince Clarke wątpi aby Martin Gore był dostępny wcześniej niż za 5 lat (?) ale da się odczuć,że bardzo chce wraz z Martinem ponownie stworzyć coś pod szyldem VCMG.

Clash rozmawiał z Vincem Clarkiem i Martynem Warem

Pod koniec listopada do sprzedaży trafił 10-płytowy box „The Clarke & Ware Experyment – House of Illustrious” upamiętniający dawny wspólny projekt Vince’a Clarke’a i Martyna Ware’a. I odnośnie tego boxu Clash przeprowadził wywiad z Vincem Clarkiem i Martynem Warem.

Pełną zawartość boxu wraz z kilkoma promocyjnymi materiałami wideo znajdziecie w naszym listopadowym newsie – Eksperyment Vince’a Clarke’a i Martyna Ware’a.

Sam wywiad do przeczytania pod adresem http://www.clashmusic.com/featur….

Eksperyment Vince’a Clarke’a i Martyna Ware’a

The Clarke & Ware Experyment czyli Vince Clarke i Martyn Ware (Human League,B.E.F.,Heaven 17) po latach daje o sobie ponownie znać w postaci House of Illustrious.

House of Illustrious to box składający się z 10 płyt z czego 8 to niewydany dotychczas materiał a dwie pozostałe płyty to poprzednie wydawnictwa tego duetu – albumy „Spectrum Pursuit Vehicle” i „Pretentious”. 

Tracklista:

CD 1

 1. The 4th Place (63:26)
 2. The Game of Their Lives (07:45)

CD 2

 1. Knots Pt 1 (04:53)
 2. Knots Pt 2 (03:59)
 3. Knots Pt 3 (03:59)
 4. Knots Pt 4 (04:11)
 5. Knots Pt 5 (04:49)
 6. Transparent Mirrors (10:42)
 7. Virtual Wishing Tree (14:39)
 8. On Public Display (09:25)

CD 3

 1. New Ages of Man (06:12)
 2. Town and Country (14:33)
 3. Helios Suite (10:00)
 4. Imagine a World… (16:00)
 5. Timepiece (16:00)

CD 4

 1. Shine (61:00)

CD 5

 1. Everytime I See the Sea… (11:37)
 2. Diaspora Magnet (12:09)
 3. Tokyo Soundscape (02:17)
 4. Vegas (06:26)
 5. 2007 FPS A London Conversation (06:54)
 6. Ghost Machine (10:03)

CD 6

 1. Starbirth (23:08)
 2. Futurescape 1 (08:38)
 3. Futurescape 2 (08:46)
 4. Futurescape 3 (08:37)
 5. New City (07:22)

CD 7

 1. SoundLife London (30:00)
 2. Kubla Khan Soundscape (03:13)
 3. Feelosophy (24:33)

CD 8

 1. The Sound of Diamonds (17:46)
 2. Sparking Reaction (24:00)
 3. Remote Experiments (05:42)

CD 9 – Pretentious

 1. Music For Multiple Dimensions (14:17)
 2. Open Our Eyes (07:52)
 3. Too Deep For Tears (09:24)
 4. I Think I’m In Love (09:01)
 5. The East Is Falling (09:35)
 6. Wilderness/Turbulence (08:01)
 7. Disappearing Breakthroughs (06:39)
 8. The Light Far Away (07:43)

CD 10 – Spectrum Pursuit Vehicle

 1. White [you are in heaven] (12:37)
 2. Yellow [you are on a beach] (12:01)
 3. Red [you are in the womb] (12:39)
 4. Blue [you are underwater] (12:20)
 5. Green [you are in a forest] (12:03)
 6. White [you are in heaven again] (12:15)

Data wydania: 26 listopad 2012

Nabyć box można za pośrednictwem specjalnej strony http://www.clarkewareboxset.com lub bezpośrednio na stronie Mute Records.

Promocyjne materiały wideo:

The Clarke & Ware Experiment – House of Illustrious (Extract One)

« odtwórz wideo »

The Clarke & Ware Experiment – House of Illustrious (Extract Two)

« odtwórz wideo »

The Clarke & Ware Experiment – House of Illustrious (Extract Three)

« odtwórz wideo »

The Clarke & Ware Experiment – House of Illustrious (Extract Four)

« odtwórz wideo »

The Clarke & Ware Experiment – House of Illustrious (Extract Five)

« odtwórz wideo »

The Blessed Event z udziałem Vince’a Clarke’a

W poprzednim tygodniu zorganizowano specjalny event promujący najnowszą książkę Tonyi Hurley The Blessed w formie audiobooka.

W evencie udział wziął Vince Clarke,który wykonał specjalnie przygotowana muzykę podczas gdy obecna na evencie aktorka Kara Hayward czytała fragment książki The Blessed.

Kidnap Kid – Lazarus Taxon (Vince Clarke Remix)

W nawiązaniu do lipcowego newsa „Rozpoczęcie prac nad remiksem dla Kidnap Kid„,remiks w wykonaniu Vince’a Clarke’a jest już gotowy i w całości można go odsluchać w dalszej części tego newsa.

Kidnap Kid – Lazarus Taxon (Vince Clarke Remix)

[soundcloud:http://soundcloud.com/black-butt…

Nowa wersja „Fly On The Windscreen” do pobrania w przyszłym tygodniu

Najnowszy cover utworu Depeche Mode „Fly On The Windscreen”,za którym stoi duet Vince Clarke i Ane Brun,trafi w przyszłym tygodniu do cyfrowej sprzedaży.

Zapowiedziana na 22 października sprzedaż odbędzie się za pośrednictwem wytwórni Balloon Ranger Recordings,której właścicielką jest Ane Brun.

Dla przypomnienia powyższy cover powstał na potrzeby promocyjne ksiązki „The Blessed”.

Poniżej trailer „The Blessed”,w którym wykorzystano cover „Fly On The Windscreen” Depeche Mode. W całości covera można odsłuchać tutaj.