Po Waszemu – podsumowanie 2017

W poprzednich latach pojawiały się z naszej strony autorskie podsumowania. Zarówno podsumowanie za 2015 oraz za 2016 były zbitką przemyśleń piszącego z tzw. depeche MODE Universe. Tym razem chcielibyśmy inaczej…

Stwierdziliśmy w redakcji, że pora posłuchać głosu ludu i oddać głos Wam. Zadanie jest następujące:

Każdy kto chce się pobawić w tę zabawę, w komentarzach poniżej, na Facebooku, Google+, Instagramie, Twitterze pisze 3 najważniejsze dla niej/niego wydarzenia depeche’owe 2017 roku.


Przerwa reklamowa… śledźcie nas na Instagramie, tam zapowiadamy różne projekty i ładujemy sporo zdjęć z trasy, których nie ma gdzie indziej…


Mogą to być wydarzenia wielkie… strzelam – wydanie płyty, albo trasa. Może to też być coś małego, jak gnat na Never Let Me Down Again, nowe parówkowe logo, „Will yaaa!” na Cover Me, buty Dave’a na Walking In My Shoes… to już jest Wasza decyzja.

Najważniejsze! Krótko uzasadnijcie Wasze odpowiedzi, bo będziemy chcieli je cytować w podsumowaniu.
Do Kiedy?

Na odpowiedzi czekamy do 6 stycznia. Świąteczny czas sprzyja podsumowaniom, może też uda się czytelnikom 101dMpl dokonać osobistego podsumowania depeche MODE Universe. W jednym z pierwszych wpisów w 2018 zrobimy zestawienie grupujące Wasze odpowiedzi, oraz dołożymy swoje i takie tam…

Pośród tych, którzy napiszą swoje odpowiedzi rozlosujemy zestaw Early Entrance, oraz … (coś jeszcze?)

bidon i otwieracz EarlyEntrance bidon i otwieracz EarlyEntrance

Plakat EarlyEntrance Global Spirit Tour 2017. Plakat EarlyEntrance Global Spirit Tour 2017.

Cover Me na żywo i szczegóły singla

Promocja trzeciego singla rozkręca się już na dobre. Właściwie można już powiedzieć, że promocja Going Backwards odeszła w mroki historii.

Ostatniej nocy zespół wystąpił w TalkShow – Jimmy Kimmel Live (ABC) wykonując wersję singlową. Był to sceniczny debiut tej wersji utworu i chyba ostatni, bo na koncertach zespół powróci raczej do wykonywania wersji albumowej.

Tymczasem do premiery fizycznych nośników singla pozostały juz tylko godziny. Tracklistę prezentowaliśmy jakiś czas temu. Dziś finalne okładki. Jeszcze przed unboxingiem:

Ania z Wrocławia, która dziś rządzi oficjalną stroną depeche MODE na Facebooku miała przyjemność zapowiedzieć jutrzejszą premierę singla:

Cover Me – teledysk i szczegóły singla

Oficjalny Fanpage depeche MODE poinformował wczoraj, że dziś ma się coś wydarzyć.

To coś, to premiera filmu i materiałów zza kulis dotycząca singla (teledysku?) Cover Me. Na fanpage’u ukazał się fragmencik wizualizacji, jaką znamy z koncertów obecnie dziejącej się trasy.

Na stronach serwisu SuperDeluxeEditon potwierdzone zostały ceny i skład vinyla oraz wersji CD. Całość przewidziana jest do wydania 6 października.

Cover Me – kolejne szczegóły singla [aktualizacja]

Informowaliśmy niedawno o trzecim singlu, który pojawi się w październiku na 3 tygodnie przed inauguracją trzeciej nogi trasy Global Spirit. Dziś kolejne szczegóły…

Wytwórnia planuje premierę na 6 października i to już wiemy. Wyciekła już okładka singla, oraz możemy podać tracklistę wersji CD i Vinyl.

Cover Me

Cover Me

Okładka jest nawiązaniem to wizualizacji, jaką znamy z koncertów dziejącej się obecnie trasy, oraz wizji utworu, jaką miał Dave tworząc ten kawałek wspólnie z Peterem Gordeno i Christinem Eignerem.

EDIT: oficjalnie już potwierdzone szczegóły:

Digital Product:

 1. Cover Me (Radio Edit)
 2. Cover Me (Warpaint Steez Remix)
 3. Cover Me (Josh T. Pearson Choose Hellth Remix)
 4. Cover Me (Ellen Allien U.F.O. RMX)
 5. Cover Me (Nicole Moudaber Remix)
 6. Cover Me (Ben Pearce Remix)
 7. Cover Me (Texas Gentlemen Remix)
 8. Cover Me (Erol Alkan White Light Rework)
 9. Cover Me (I Hate Models Cold Lights Remix)
 10. So Much Love (Kalli Remix)

CD Product:

 1. Cover Me (Radio Edit)
 2. Cover Me (Warpaint Steez Remix)
 3. Cover Me (Erol Alkan Black Out Rework)
 4. Cover Me (Texas Gentlemen Remix)
 5. Cover Me (Ellen Allien U.F.O. RMX)
 6. Cover Me (Ben Pearce Remix)
 7. Cover Me (Josh T. Pearson Choose Hellth Remix)
 8. So Much Love (Kalli Remix)

Vinyl Product:

DISC 1 – Side A

 1. Cover Me (Ellen Allien U.F.O. RMX)
 2. Cover Me (I Hate Models Cold Lights Remix)

DISC 1 – Side B

 1. Cover Me (Nicole Moudaber Remix)
 2. So Much Love (Kalli Remix)

DISC 2 – Side A

 1. (Erol Alkan White Light Rework)
 2. Cover Me (Texas Gentlemen Remix)

DISC 2 -Side B

 1. Cover Me (Warpaint Steez Remix)
 2. Cover Me (Josh T. Pearson Choose Hellth Remix)

Trzeci singel już w zapowiedziach.

Jeszcze na dobre nie pojawił się 2 singel na sklepowych półkach, a już możemy poinformować, że trzecim singlem będzie…

Cover Me. Singel ukaże się 7 października na dwu-płytowym winylu i jako CD. Na razie wiadomo, że podobnie, jak to było w przypadku Where’s The Revolution i Going Backwards będzie to seria remixów.

Single jest też spełnieniem świeckiej tradycji, że jeden numer z płyty autorstwa Dave’a ląduje w postaci singla. Tak dzieje się od czasu, gdy Dave przynosi do studia swoje numery na płytę. Wcześniej były to odpowiednio – Suffer Well, Hole To Feed, Should Be Higher. Przeważnie był to 3/4. singel w serii. Ciekawe, czy Cover Me będzie też kończyć single i numer będzie ostatnim singlem ze Spirit.

Będzie to chyba najkrótszy singel depeche MODE w historii. Podstawowa wersja ma długość 4:50. Kawałek pewnie zostanie wyedytowany do 4:00 – 3:30. Część do zaniknięcia wokalu to ok 2:40. Co oznacza, że kawałek traci swoją siłę w postaci świetnej części instrumentalnej. W radio, jak wiadomo, części instrumentalne albo się zagaduje, albo wycisza.

Okładka singla nie jest jeszcze znana.