Archiwa tagu: Sony Music

Źródełko nie może wyschnąć… zapowiedź nowych wydawnictw

Trwoga spłynęła na fanów i bojaźń wstąpiła w serca, albowiem na niebie i ziemi pojawiły się znaki. Od dawien dawna znaki te zwiastowały nadejście wydarzeń, które…

oznaczały kolejny drenaż kieszeni. Po wydaniu (po raz ostatni) w lutym ub roku ostatniej serii winyli wytwórnia – Legacy Rec. – do której został przeniesiony cały archiwalny katalog, postanowiła zadbać o prezenty na tegoroczną gwiazkę. Oto zostały zapowiedziane reedycje singli… na winylach.

Na rynek trafią boxy z singlami dedykowanymi każdej płycie w wersjach 12″ oraz przy niektórych wydawnictwach kolorowe krążki w wersjach 7″. Każdy box będzie miał również okolicznościowy plakat.

Speak & Spell Box
Speak & Spell Box

Póki co zostały zapowiedziane single ze Speak & Spell oraz A Broken Frame. Możemy być jednak pewni, że doczekamy sie również kolejnych albumów. Ciekawi jesteśmy w redakcji wg jakiego klucza zostaną wydane signle, czy będą obejmować również wydania dedykowane konkretnym krajom – patrz But Not Tonight, Little 15, oraz czy będą obejmować single wydane jedynie jako promo – patrz Perfect, Behind The Wheel 2011 itd.

Trasa zbliża się ku końcowi i nadchodzą lata posuchy, więc trzeba zadbać, aby strumyk nie ustawał płynąć.

Nowa kompilacja teledysków – THE VIDEO SINGLES COLLECTION

Pewna instytucja w brytyjskim rozrywkowym przemyśle muzycznym (British Board of Film Classification) sklasyfikowała, a przez to wyciekła/zapowiedziała, że depeche MODE wyda na jesieni nową kompilację teledysków – THE VIDEO SINGLES COLLECTION – która będzie zawierać prawie… prawie wszystkie wideoklipy z historii zespołu.

Kompilacja ma się ukazać 4 listopada, czyli w piątek. Nie będzie to klasyczna kompilacja wideo, jaką mieliśmy okazję doświadczyć w latach 80. i 90. na VHS i DVD, gdzie klipy leciały ciurkiem. Prawie każdy z teledysków otrzymał komentarz jednego, a nawet trzech członków zespołu.

Część teledysków z lat 2001-2013 nie otrzymała komentarza (albo nie zostało to zaznaczone na stronie BBFC.

Co cieszy będzie można zobaczyć również inne wersje klasycznych teledysków. Niestety widać kilka braków. Np. nie ma teledysku do Leave in Silnce, Everything Counts, Love In Itself, Somebody, A Question Of Lust, Policy Of Truth, World In My Eyes, Halo, Clean, 2x Condemantion, Home, Useless, Dream On, I Feel Loved, oraz nie będzie pokazany oryginalny teledysk do Martyr, który powstał w 2006, ale zespół odrzucił ten klip i polecił zrobić miks starych teledysków (jako gaszenie pożaru) w taki sposób, aby było widać, że Dave „śpiewa” ten kawałek. Razem brak 16 clipów… czyli 4 płyta.

Should Be Higher w wersji na żywo – wideo z oficjalnego kanału na YouTube

Nie będzie też zapewne pierwotnej wersji A Pain That I’m Used To tworzonej przez tą samą ekipę, która zrobiła Precious. Ekipa Uwe Flade, po zrobieniu dwóch klipów – ETS04 i Precious dostała również zamówienie na A Pain That I’m Used To. Teledysk miał powstać, jednak wyciek nieskończonego klipu do Precious zniweczył ten kontrakt. Prace nad teledyskiem przerwano na bardzo wczesnym etapie.

Jak pewnie zauważyliście po Alanie nie ma śladu. Alan i Vince zostali wygumkowani z wideografii zespołu. Kto z Was czytał tekst o Alanie ze stycznia br na blogu MODE2Joy, ten wie czemu.

Nie znamy jeszcze technicznej specyfikacji wydawnictwa, ale jeżeli kompilacja wyjdzie z klipami w formacie 4:3, bez poprawy jakości obrazu co najmniej do FullHD i jedynie z dźwiękiem 2.0 lub 2.1, to wielu fanów na świecie zje Sony Music i „wypluje” za jednym posiedzeniem. Nie mamy również podanego nośnika. Mam nadzieję, że Sony Music nie popełni już takiego błędu, jak 2014 roku.

Radziłbym się jeszcze wstrzymać z nagonką, bo jak napisał webmaster depeche MODE:

Chyba dam sobie to jako motto 101dM. 🙂

Aż prosi się zapytać, a co z wizualizacjami koncertowymi, które są właściwie samodzielnymi i alternatywnymi teledyskami. Jak widać wytwórnia ma materiału na kolejne 2-3 kompilacje wideo spod szyldu depeche MODE.

_
Nie jest to pierwsza reedycja zapowiedziana na ten rok. W październiku planowana jest reedycja 101 na winylu. No cóż wchodzimy w okres przedświąteczny i tego typu wydawnictwa idealnie się nadają na dojenie fanów prezenty. Trzymajcie się portfeli bo będzie na co wydać ciężko zarobione jednostki.

Co zrobisz dla Dave’a Gahana? – konkurs Sony Music i Empik

Sony Music i Empik wspólnie zorganizowali konkurs, w którym nagroda nie mała – bilety na koncert Dave’a Gahana i Sulsavers w Londynie w Shepherd’s Bush Empire (26.10.2015) + opłacony przelot i nocleg w hotelu.

Zasady konkursu są proste:

  • kupujesz album Angels & Ghosts w sklepie Empik
  • wysyłasz mailem do Sony Music skan rachunku, numer telefonu i odpowiedź na pytanie „Jakie są moje wrażenia po przesłuchaniu albumu Angels & Ghosts?”
  • trzymasz kciuki i czekasz na odpowiedź 😉

 

Kupując ten album w dniu premiery w salonie EMPIK i jeszcze tego samego dnia wysyłając potwierdzenie zakupu i zgłoszenie do konkursu, wszyscy fani mają szansę wygrać wyjazd na odbywający się zaledwie 3 dni później całkowicie wyprzedany koncert Dave’a Gahana i Soulsavers w londyńskim Shepherd’s Bush Empire. Wyłoniony 24 października zwycięzca wraz z osobą towarzyszącą znajdzie się na jednym z najmniejszych koncertów Dave’a i kolegów podczas mini-trasy promującym album „Angels & Ghosts”.

Nagroda obejmuje bilety na koncert 26 października, przelot w obie strony na trasie Warszawa – Londyn – Warszawa i nocleg w hotelu w centrum Londynu w nocy z 26 na 27 października, a cały regulamin konkursu (wraz z dokładnym opisem co zrobić, aby wygrać) znajduje się poniżej.

 

Konkurs rozpoczyna się w dniu 23.10.2015 r., o godzinie 00:01.
Konkurs kończy się w dniu 23.10.2015 r., o godzinie 23:59.

Zasady konkursu: http://www.sonymusic.pl/news/wygraj-wyjazd-na-koncert-davea-gahana-regulamin

Soothe My Soul – tracklista podstawowej i maxi wersji

W rozwinięciu newsa tracklista najnowszego singla Depeche Mode Soothe My Soul,którego premiera zaplanowana na 10 maja.

Soothe My Soul

– tracklista –

01.Depeche Mode – Soothe My Soul – (Radio Edit) 03:57
02.Depeche Mode – Goodbye – (Gesaffelstein Remix) 03:51

Soothe My Soul (maxi single)

– tracklista –

01.Depeche Mode – Soothe My Soul – (Steve Angello vs Jacques Lu Cont Remix) 07:02
02.Depeche Mode – Soothe My Soul – (Tom Furse – The Horrors Remix) 04:55
03.Depeche Mode – Soothe My Soul – (Billy F Gibbons and Joe Hardy Remix) 05:16
04.Depeche Mode – Soothe My Soul – (Joris Delacroix Remix) 06:56
05.Depeche Mode – Soothe My Soul – (Black Asteroid Remix) 05:35
06.Depeche Mode – Soothe My Soul – (Gregor Tresher Remix) 07:08

Żegnaj EMI, witaj Sony!

Zagraniczny magazyn Side-Line na podstawie potwierdzeń z różnych źródeł informuje na łamach swojej strony,że Depeche Mode podpisał kontrakt płytowy z Sony Music.

Na chwilę obecną informacja nie została oficjalnie potwierdzona przez Depeche Mode ani przez Sony Music.