Archiwa tagu: Shake The Disease

Debiut Insight i It’s No Good

Trzeci koncert w Los Angeles przyniósł zaskakująco dużo zmian. Zaczęło się już na początku koncertu, potem było tylko ciekawiej.

Serię zmian rozpoczął Dave zastępując So Much LoveIt’s No Good. Był to debiut na tej trasie i pierwszy wykon od koncertu w Dusseldorfie 2010.02.27. O It’s No Good pisaliśmy już w grudniu ubiegłego roku, że jest szykowany do grania na tej trasie. Do kolejnej zmiany musieliśmy czekać do setu Martina. Zamiast tradycyjnego już w tym miejscu A Question Of Lust Martin zaserwował fanom – Insight – numer ostatni raz zagrany podczas Tour Of The Universe w Dusseldorfie 2010.02.26.

Trzecią zmianą tej nocy był akustyczny wykon Shake The Disease – jest to powrót do setu koncertowego na tej trasie. Po raz pierwszy od koncertu w Hannoverze 2017.06.12.

Kiedy wydawało się już, że tej nocy reszta bisów pozostanie bez zmian, zespół zamiast zagrać Heroes pojechał z Black Celebration. Był to drugi wykon na tej trasie tego kawałka. Poprzednim razem usłyszała go publiczność podczas 2 nocy w Nowym Jorku 2017.09.11.

Był to kolejny (drugi) koncert z najmniejszą liczbą wykonań kawałków z aktualnie promowanego albumu – jedynie 5 kawałków. Można ten koncert odczytywać jako hołd dla Ultra, który w tym roku obchodzi 20 lat wydania.

Pełna setlista oraz statystyki koncertu na MODE2Joy.

Skóra Dave’a do wyjęcia na ebay

Jakiś czas temu można było kupić garniak w którym Dave paradował w 1984-1985. Tym razem z tego okresu do wylicytowania jest skóra. Aukcja trwa jeszcze 7 dni…

Dave Gahan 1984-1985
Dave Gahan 1984-1985

Na ebay pojawiła się kurtka w której Dave Gahan wystąpił w teledysku Shake The Disease, nie tylko.

Podobnie jak wspomniana wcześniej marynarka, również ta skóra przyjechała z Dave’m do Polski. Jak twierdzi Alan Cross (kanadyjski dj radiowy, autor serwisu ajournalofmusicthings.com) skóra ta była widziana na koncertach depeche MODE w 1984 i 1985 we Włoszech i w Polsce. Poniżej skóra w czasie wywiadu we Florencji w 1984.

Pełną listę miejsc i sesji na której widziano licytowaną skórę możecie przeczytać na stronie właśnie Alana Crossa.

Shake The Disease (1985 – Rare TV Performance)

And One i cover „Shake The Disease” [wideo z minionej soboty]

W minioną sobotę w Sala Bikini w Barcelonie wystąpił niemiecki zespół And One w ramach trasy promującej album S.T.O.P,podczas występu panowie nie omieszkali szarpnąć się na coś z twórczości Depeche Mode,wybór padł na utwór „Shake The Disease”.


 – AKTUALIZACJA – 

„But Not Tonight” też był 😉

Oppenheim Music z coverem Depeche Mode

Zrodzony w Izraelu projekt muzyczny Oppenheim Music wykonał cover „Shake The Disease”.

A dokładnie to Johnathan Oppenheim (fortepian) i Michal Shapira (wokal). Pozostałe informacje o projekcie muzycznym Oppenheim Music znaleźć pod adresem facebook.com/pages/Oppenheim-Music.

 

 

Autorki remake’u teledysku „Dream On” dalej kręcą

Pamiętacie fanki,autorki starające się wiernie odtworzyć teledysk do utworu „Dream On” ? Wracają z kolejnym nagraniem.

Tym razem zabrały się za remake teledysku do „Shake The Disease”,do obejrzenia poniżej wraz z oryginalnym teledyskiem,dla porównania jak im się to udało. Oczywiście dziewczyny zamieściły także making off,który również znajdziecie poniżej. Ich poprzedni remake,znaleźć można w newsie Fanowska wersja „Dream On”.

 

Wersja fanek

Oryginał
http://www.dailymotion.com/video…

Making Off