Archiwa tagu: Revolution

Spirit / Where’s the Revolution – okładki i inne szczegóły

No i stało się. Oficjalna strona podała szczegóły premiery pierwszego singla i płyty. Zaskoczenia nie ma. Wszystkie daty publikowaliśmy już jakiś czas temu na stronach 101dM.pl. To czego nie wiedzieliśmy, to jak będą wyglądać okładki wydawnictw. Od teraz nie jest to już tajemnica.

Autorem okładek jest Anton Corbijn.

Where is the Revolution / Spirit
Where is the Revolution / Spirit*

Premiera singla 3 lutego (najbliższy piątek), a premiera płyty 17 marca (również piątek).

Marzec to bardzo lubiany miesiąc przez depeche MODE – 17 marca ukazał się album Black Celebration, 13 marca 101, 19 marca Violator, a 22 marca depeche MODE wydali Songs Of Faith And Devotion i Delta Machine.

*Reprodukcje okładek pochodzą z oficjalnej strony depechemode.com

Kiedy ta Revolucja?

My tu gadu, gadu o kolejnym singlu, tymczasem pierwszy singiel nadal nie pojawił się jeszcze na świecie. Plotki mówiły o minionym piątku. Jako, że ta data się nie potwierdziła, po sieci zaczął krążyć nowy termin – 03.02…

Końcówka tygodnia sprawiła, że Wszyscy z zapartym tchem czytaliśmy wpisy tych, co mieli już okazję usłyszeć… TU i TU.

Wg zorientowanych klip ma być wpuszczony do sieci w najmniej spodziewanym momencie i raczej czasu pacyficznego, niż środkowoeuropejskiego 😉 Co ciekawe po sieci krąży taki oto screen z profilu YT depeche MODE. Czy to jest fake, czy nie ciśnienie rośnie.

depeche MODE VEVEO
depeche MODE VEVEO

W PR3 Niedźwiedź również przekazywał informację, że data 03.02 to ta właściwa data. No nic czekamy…

Singiel już w tym miesiącu?

Co raz częściej na stronach fanowskich pojawia się data 27.01, jako ta, kiedy miałby się pojawić singiel – Revolution w sklepach.

Inna z wersji mówi, że 27.01 ma się pojawić teledysk, a singiel tydzień później już w lutym. W co wierzyć nie wiadomo. Póki co pewne jest co innego – Anton Corbijn zaprojektował okładkę Spirit. Zostało to potwierdzone przez fotografa i reżysera w wywiadzie radiowym z austriacką stacją Ö1 ORF.

W przypadku albumu w społeczności fanów pojawia się data 17 marca, jako ta odpowiadająca rozkładowi jazdy pt. 1 singiel styczeń/luty, a album 6 tygodni później. Ciekawe, czy polski oddział Sony Music stanie na wysokości zadania i ściągnie płytę do Polski, czy też będzie trzeba uprawiać prywatny import.

Co ciekawe kolejnym projektem w który zaangażowany jest fotograf, to nowa płyta U2Songs of Expirience, do której projektuje okładkę. Album ma wyjść na jesieni 2017.