Archiwa tagu: Null+Void

O pracy na remixem Where I Wait

Pamiętacie jeszcze, że Dave wokalnie udzielił się na singlu projektu Null+Void – Where I Wait?

Jedną z wersji kawałka był remix – Aristokrasia Version autorstwa Islandzkiego muzyka – Ulfur Eldjarn.

Kilka dni temu muzyk na swojej stronie opisał przebieg prac nad remixem, jego fascynację do depeche MODE i znajomość z Kurtem Uenalą, który kryje się za projektem Null+Void.

Artysta opisuje zaskoczenie, kiedy zorientował się, że będzie pracował nad głosem Dave’a Gahana – idola od nastoletnich lat. Na blogu możecie posłuchać przetworzonego głosu Dave’a bez podkładu muzycznego oraz proces nagrania sekcji muzycznej przez kwartet smyczkowy.

Dla władających językiem angielskim polecam lekturę w oryginale na stronie www.ulfureldjarn.com.

Null + Void & Úlfur Eldjárn: Where I Wait feat. Dave Gahan (Aristokrasia Version)

Odrzut z Delta Machine singlem promującym Null+Void

Niedawno informowaliśmy, że Dave pojawi się gościnnie na płycie Kurta Uenali w kawałku Where I Wait.

Płyta wyjdzie 3 listopada, a pierwsze utwory są już dostępne do odsłuchania – Paragon i Asphalt Kiss.

Jak się okazuje numer z Davem na wokalu jest odrzutem z tych samych sesji przednagraniowych, na których powstały Secret To The End, Broken, Should Be Higher. Premiera singla 27 września.

Do singla z Dave’em powstał teledysk, którego autorem jest Timothy Saccenti. Poniżej pełna tracklista albumu Null+Void Kurta Uenali.

  1. Falling Down (feat. Black Rebel Motorcycle Club)
  2. Into The Void
  3. Asphalt Kiss
  4. Where I Wait (feat. Dave Gahan) – composed by Kurt Uenala, lyrics by Dave Gahan
  5. Come To Me
  6. Take It Easy (feat. The Big Pink)
  7. Foreverness
  8. Paragon
  9. Hands Bound (feat. Shannon Funchess)
  10. Lost And Blind

Null+Void – Dave gościnnie

Projekt Null+Void pewnie Wam nie wiele powie, ale jeżeli powiemy, że za tym szyldem kryje się współautor takich kawałków depeche MODE jak Should Be Higher, Broken, Secret To The End…

…To pewnie pomyślicie od Dave’ie… No prawie. Dave tu też będzie, ale faktycznie chodzi o Kurta Uenale, który ogłosił, że jego najnowsze wydawnictwo Cryosleep ujrzy światło dzienne 3 listopada.

Na płycie gościnnie z wokalem pojawił się Dave Gahan w kawałku Where I Wait. Pierwszy utwór jest już na sieci w serwisie BandCamp, gdzie można go odsłuchać, jak i nabyć cały album w przedsprzedaży. Dostępnych jest kilka wariacji formatów od cyfrowego po limitowany czerwony winyl dla pierwszych nabywców.

Poniżej zamieszczamy dokument 'MusicMaker' autorstwa Ivan’a Abl’a dokumentujący powstanie albumu projektu Null+Void. W dokumencie pojawia się postać wokalisty depeche MODE i historia relacji Kurta i Dave’a.