Archiwa tagu: Nowy Jork

Dave udziela się towarzysko

Odkąd zespół zrobił sobie przerwę w trasie koncertowej pojawiło się całkiem sporo informacji z… ekhm towarzystkiego życia Dave’a w Nowym Jorku. Do wznowienia trasy zostało już jednynie 9 dni, tym czasem zapraszam na krótki raport ze ścianek i innych miejsc, gdzie telefony poszły w ruch…

Dave Gahan został uznanym za najlepiej ubranego faceta przez magazyn GQ. Sąd ten uczyniono po uchwyceniu Dave na ściance Planned Parenthood’s 2018 Spring Into Action Gala w Nowym Jorku

Wygląd Gahana uderza w idealną równowagę pomiędzy elegancją, a rock’n’rollem (nie żebyśmy oczekiwali czegokolwiek mniej od jednego z mistrzów dźwięku stojących za Depeche Mode).

Potem Dave dał się przyłapać dzięki swojej żonie, która nie oszczędziła go i ogłosiła miastu i światu, że Dave nie umi zamówić taksówki. Chłopak chciał w staromodnym stylu złapać podwózkę klasycznym machaniem. Niestety życie w trasie sprawiło, że nie zauważył, iż obecnie zamawia się Yellow Cabs po przez aplikację, w ostateczności na telefon. Prawda czasu, prawda ekranu…

Najświeższa ścianka pochodzi raptem z mijającego tygodnia, gdy Dave wraz z żoną zostali uwiecznieni na premierze nowego filmu produkcji HBO – Farnheit 451

Hmmm… Znajdź 5 różnic między zdjeciami opublikowanymi w tym wpisie. Dobrze, że wznowienie trasy coraz bliżej i będzie można znowu narzekać na setlistę, oklepane numery i te same znane ruchy… Stęskniłem się już za tym…

Druga noc w Nowym Jorku

Można by powiedzieć – w końcu! Oczywiście znajdą się malkontenci, ale zespół tej nocy wyszedł po za schemat, jaki serwował nam przez całą europejską trasę.

Druga noc w Nowym Jorku przyniosła nadspodziewanie dużo zmian (jak na tę trasę). Zaczęło się już przy drugim utworze. So Much Love ustąpiło miejsca Policy Of Truth. Jest to koncertowy debiut na tej trasie. Utwór pojawił się w setliście  po raz pierwszy  od koncertu w Moskwie 2014.03.07. Ekran był wyciemniony podczas kawałka. Wizualizacja ustąpiła miejsca mrokowi. Były tylko światła.

Kolejną zmianę zaserwował nam już Martin. Pierwszym nowym utworem  był Judas – utwór debiutuje na amerykańskiej trasie. W czasie Global Spirit Tour zespół fani mieli okazję usłyszeć kawałek w Bolonii 2017.06.29, Paryżu 2017.07.01, Gelsenkirchen 2017.07.04 i Lizbonie 2017.07.08.

Trzecią zmianę tej nocy zaserwował nam ponownie Dave. Tym razem koncertowego debiutu doczekał się Black Celebration, który również powraca do setu po raz pierwszy od koncertu w Moskwie 2014.03.07. Kawałek zastąpił w setliście Stripped.

Ostatnia zmiana przypadła w udziale Martinowi na bis. Martin zamiast Somebody zaśpiewał Strangelove, który również debiutował w Ameryce. Poprzednio numer był grany w Hannoverze 2017.06.12, Berlinie 2017.06.22 i Bolonii 2017.06.29.

Bardzo szczególnie zabrzmiał wczoraj Heroes. Przed utworem Dave został pokazany na ekranie i zadedykował kawałek 'Wszystkim bohaterom  11 września'.

Ciekawe czy te zmiany będą miały charakter trwały, czy są tylko próbą generalną przed czterema nocami w Los Angeles?

Pełna setlista z koncertu w The Garden, wraz z dodatkowymi informacjami, jak zawsze TUTAJ.

View this post on Instagram

Tonight's set list #depechemode #globalspirttour

A post shared by dtune8 (@dtune8) on

Sekretny koncert w Nowym Jorku [aktualizacja]

Dzisiejszej nocy depeche MODE zagrało sekretny koncert dla grupy ok 25 fanów. Sekretny występ odbył się w sali prób zespołu, a start wydarzenia był w Sony Studios w Nowy Jorku.

Uwaga dalej już będą spojlery, więc jeżeli nie chcesz znać setlisty i szczegółów informacji o koncertach promocyjnych przed startem trasy, to zatrzymaj się w tym miejscu.

3

2

1

No to zaczynamy…

Fani początkowo spotkali się w centrali Sony, po czym po sprawdzeniu telefonów i możliwego innego sprzętu zostali przewiezieni do nieznanego miejsca autobusem, gdzie czekał na nich zespół. Cytuję za jedną z uczestniczek koncertu:

our phones were checked and we were whisked away on a bus (Get on Board!) to a secret location

Miejscem koncertu było prawdopodobnie studio nagraniowe (Avatar Studios). Z głośników puszczane były 4 numery z nowej płyty, w tym Where’s The Revolution. Opisy kawałków podaruję sobie, bo nie te były najważniejsze, tylko koncert.

Fani zostali przeprowadzeni do sali prób, gdzie czekał na nich zespół, ustawiony centralnie przed nimi. Cały występ brzmiał faktycznie jak próba i wszyscy z zespołu dyskutowali z technicznymi na temat poziomów głośności. Martin zagrał na 4 gitarach i klawiszach w czasie tego mini występu.

We were brought into the rehearsal studio with the band right in front of us. I stood a few feet in front of Mart and Dave. We screamed and danced. Dave said a few words to greet us. It was a real rehearsal and everyone made comments to the sound guys during breaks, to raise levels etc. Martin played 4 different guitars and keyboards.

Pora przejść do najważniejszego, czyli tego, co zagrali. Jest kilka zaskoczeń i to nie w kwestii nowych, tylko starych numerów. Zespół zagrał 8 numerów z zapowiadanych 10 na promo tour – 3 nowe i 5 starych.

01. Scum
02. Barrel Of A Gun
03. A Pain That I’m Used To
04. Corrupt
05. In Your Room (devo version)
06. World In My Eyes (nowe intro i trochę zmian w środku)
–  Where’s The Revolution – (puszczone z taśmy)
08. Cover Me

Corrupt – pierwszy wykon ever. Kawałek nigdy nie był grany na żywo.

In Your Room – w końcu!!! po 24 latach od Devotional Tour jest w wersji jaką wielu pokochało, czyli zbliżonej maksymalnie do wersji albumowej. Przypomnę, że w 2009 roku zespół wykorzystał jedynie intro z wersji z Devo natomiast cała reszta numeru to był znienawidzony Zephyr Mix. Dave przed tym numerem nawet podkreślił, że jest to album version.

World In My Eyes – kawałek otrzymał nowe intro itrochę zmian w środku podobno brzmi rewelacyjnie.

[aktualizacja]

Wg relacji fanów, niewielka grupa fanów została wybrana (ok 20 osób) i zaproszona razem z osobami towarzyszącymi do centrali Sony. Stamtąd zostali przewiezieni do Avatar Studio, gdzie zespół odbywa próby przed trasą. Cały występ został zarejestrowany i ma być wyemitowany w bliżej nie określonym czasie.

_

Więcej opisów i relacji póki co brak, jak tylko pojawią się nowe informacje będziemy uzupełniać ten wpis.

Państwo Gahan i CSSMA zapraszają na Art Music Party!

Jennifer Sklias-Gahan i Dave Gahan, we współpracy z Church Street School for Music and Art (CSSMA) zapraszają na pierwszą edycję Art Music Party!

Przyjęcie odbędzie się już w najbliższy czwartek, 21 lipca, w hotelu Montauket, w Montauk. Impreza ma na celu upamiętnienie 26-letniej działalności szkoły, a także zebranie środków, które wspomogą jej dalszą aktywność na szczeblu edukacji artystycznej dzieci z Nowego Jorku i okolic.

Kilka miłych słów na temat szkoły powiedziała sama Pani Gahan:

We are so grateful to have found Church Street School for Music and Art for our daughter! In a world where the commercial result is highly prioritized, many times at the cost of quality, it is crucial to have a school for the arts that understands that to find your artistic best you should explore through process, jump in, take risks (even if they might seem messy) and make mistakes- as this often ends up leading the way to our greatest moments and our greatest creative inspirations! A place that keeps supporting you and feeding your confidence to keep reaching…. that’s what Church Street School has given our daughter. It’s such a privilege to support an organization that is so devoted to giving to our community with such a spirited heart!

W wolnym tłumaczeniu:

Jesteśmy niezwykle wdzięczni, że udało nam się znaleźć dla naszej córki  Church Street School for Music and Art! W świecie, w którym  komercyjny sukces jest wysoce priorytetowy, wiele razy kosztem jakości, kluczowym jest aby istniała artystyczna szkoła, która rozumie,  iż  by  osiągnąć  najwyższy poziom w sztuce , należy rozwijać się stopniowo, podejmując działania, ryzyko (nawet jeśli wydaje się być pokręconym) i popełniać błędy – ponieważ często ta ścieżka wiedzie do naszych najwspanialszych wspomnień i największych twórczych inspiracji.  To miejsce, które wspiera Cię  i buduje Twoją pewność  by ciągle zdobywać… To właśnie Church Street School dała naszej córce. To taki przywilej wspierać organizację, która z niezwykłym oddaniem daje naszej społeczności , z  takim porywem serca!

Poza koncertami (jedną z występujących artystek będzie Stella Rose Gahan) czy zajęciami artystycznymi, organizatorzy przewidują także loterię. Jedną z nagród  będzie… gitara z autografami depeche MODE.

Bilety można nabyć za 50$ / 150$ / 300$.

Więcej informacji znajdziecie na:   churchstreetschool.org

Ktoś z Was się wybiera? 😉

Hamptons-postcard

Graham Finn z kamerą wśród… depeche MODE

Kto to jest Graham Finn? Jeżeli zajrzycie do książeczki od Hourglass, to przypomnicie sobie, że ów jegomość odpowiadał za brzmienie bassu w kawałkach Kingdom oraz 21 Days.

Graham na co dzień żyje i pracuje w Nowym Jorku, a skoro depeche MODE przeniosło swoją kwaterę główną na Wschodnie Wybrzeże, to czemu nie zajrzeć do starych przyjaciół. Jak napisał na swoim Instagramie:

Dave Gahan & Graham Finn w Nowym Jorku (3 sesja, lipiec 2016)
Dave Gahan & Graham Finn w Nowym Jorku (3 sesja, lipiec 2016)

Dropped in to the studio to see some old friends and hear some of their new album. Myself and Dave got the memo about the white shirts! I reckon these guys could be big.

W luźnym tłumaczeniu:

Wpadłem do studia, aby zobaczyć starych znajomych i usłyszeć fragmenty ich nowego albumu. Ja i Dave dostaliśmy uwagę o białych koszulach! Myślę, Panowie mogą jeszcze namieszać.

No zobaczymy… Napięcie rośnie, bębenek podbija piłeczkę co raz wyżej, do wydania płyty co raz bliżej.

Nowa płyta, raport z prac w studio… kolejny

Trzecia sesja ruszyła, to już pewne… Zapraszamy na raport co się wydarzyło od naszego poprzedniego raportu.

depeche MODE zakończyli 2 sesję nagraniową w Santa Barbara i po krótkim odpoczynku z początkiem lipca przenieśli się do Nowego Jorku. Najprawdopodobniej kolejnym etapem prac będzie sesja w Electric Lady na GREENWICH VILLAGE, gdzie zespół od lat nagrywa swoje albumy. Rodzinne miasto Dave’a jest stałym przystankiem zespołu. Późnym latem lub na początku jesieni zespół przeniesie się do Londynu na ostatnią sesję nagraniową. Nie mniej londyńskie sesje nie są już sesjami kreatywnymi, jak to ma miejsce w przypadku Santa Barbara i Nowego Jorku, a są sesjami podczas których dokonywany jest finalny miks albumu i mastering.

Od mojego poprzedniego wpisu spore zamieszanie w depeszowskim świecie zrobiła fotografia na której jakoby miałby być Jams Ford – podobno nowy producent nowego albumu. Pikanterii dodaje fakt, że kolejna fotka potwierdzająca tę wiadomość została przerobiona i okazała się być zdjęciem z zupełnie innej sesji z zupełnie innym zespołem.

Dlatego na dobrą sprawę wiadomo, że nic nie wiadomo i to jest najbliższa prawdzie wiadomość w temacie producenta.

Martin z Oberheim TVS Pro
Martin z Oberheim TVS Pro

Pewne jest natomiast co innego – Martin nadal inwestuje w swój park klawiszy i tym razem wzbogacił się o kolejne zabawki. Fanpage firmy Analog Craftsman poinformował o tym ostatnio przy okazji rozpętując „aferę” w temacie producenta.

Kolejną firmą, która pochwaliła się, że Martin nabył ich sprzęt jest legendarna marka Oberheim. Nie wiadomo czy nabytek jest zakupem na przyszłość, czy inwestycją pod potrzeby tej sesji nagraniowej. Jaki to nie byłby powód cieszy, że Martin nabył ten zacny sprzęt. Płyty Contruction Time Again, Some Great Reward, Black Celebration, oraz Ultra powstały przy użyciu klasycznych parapetów firmy Oberheim.