Archiwa tagu: Mute Records

Mute mówi, że 17. listopada

Dziś na stronie i w socialmediach Mute Records pojawiła się zajafka z postacią bardzo przypominająca Martina i datą 17. listopada.

Czytaj dalej Mute mówi, że 17. listopada

Gareth Jones debiutuje

Tak, tak… Wielokrotny producent płyt depeche MODE, Erasure, Fad Gadget, Einstürzende Neubauten, Gus Gus, Nicka Cave’a i wielu innych ze stajni MUTE. Tym razem zadebiutuje jako autor…

Czytaj dalej Gareth Jones debiutuje

Nowy kawałek już w maju… to będzie cover

Tego się chyba nikt nie spodziewał, ale zespół pracuje nad własną wersją jednego z najbardziej kontrowersyjnych utworów w historii muzyki rozrywkowej…

Utwór z repertuaru John’a Cage’a – będzie miał 4:33 i taki też będzie nosić tytuł.

Nie to nie jest głupi żart. To prawda! Jeżeli wydajecie się zagubieni, albo nie wiecie o co chodzi to już po kolei wyjaśniam…

Kawałek 4’33” został skomponowany przez awangardowego muzyka John’a Cage’a w latach 50. i składał się z samych pauz, które również określane są mianem Tacetów. Stąd możecie też znaleźć tytuł tego utworu jako Tacet 4’33”. Utwór na orkiestrę lub dowolny instrument został wykonany po raz pierwszy 29 sierpnia 1952.

W 2010 fani chcieli, aby numer ten stał się Bożonarodzeniowym utworem roku. Zmusiłoby to radio BBC do emisji 4 i pół minuty ciszy. Jak wiadomo radiuo i cisza to przeciwstawne pojęcia. Takie zwycięstwo sprawiłoby wiele problemów radiu ze względu na systemy zabezpieczające przed ciszą w eterze.

No dobrze, a co z tym wszystkim ma wspólnego depeche MODE? Już wyjaśniam…

Od jakiegoś czasu Daniel Miller rozwija swój retrospektywny projekt MUTE 4.0 from 1978 -> Tomorrow. Przykładem niech będzie książka o tym samym tytule wydana późną jesienią 2017. Wpływowi dorobku Johna Cage’a na twórcę Silicon Teens przypisuje się podobno wybór nazwy wytwórni -> MUTE.

Wydawnictwo będzie mieć nazwę kodową STUMM433, jako nawiązanie do tytułu utworu.

Ostatni cover w wykonaniu depeche MODE, jaki znamy, to Heroes z 2017, ciekawe jak bardzo tym razem wersja chłopaków będzie różnić się od oryginału. 😉

Zaproszenie do projektu przyjęło przeszło 50 artystów i zespołów, w tym takie znakomitości jak: depeche MODE, Nitzer Ebb, MOBY, Silicon Teens, The Normal, New Order, Miranda Sex Garden, Goldfrapp, Einstürzende Neubauten, Erasure i Laibach. Pełna lista wykonawców TUTAJ.

A skoro już o Laibach mowa, to poniżej możecie zobaczyć teledysk do ich przeróbki kawałka 4:33.

Projekt ma charakter charytatywny, a zyski z wydawnictwa zostaną przekazane m.in. na The British Tinnitus Association, Help Musicians UK.

Wherever we are, what we hear is mostly noise.
Gdziekolwiek jesteśmy, to, co słyszymy, to głównie hałas.

John Cage

Mute kuratorem na Apple Music

Jak podaje oficjalny fanpage MUTE Records. Wytwórnia została jednym z kuratorów muzycznych w serwisie Apple Music.

Jeżeli jesteś sympatykiem twórczości spod znaku MUTE Records i jednocześnie subskrybujesz ten serwis muzyczny, to kierunek jest dla Ciebie oczywisty. Na początku pojawiły się jedynie klasyczne playlisty, klasycznych gwiazd wytwórni – Goldfrapp, depeche MODE, Nick Cave.

Wytwórnia jednak zapewnia, że wkrótce pojawią się również rarytasy z pawlaczy i piwnic wytwórni Daniela Millera.

Zrób zakupy w sklepiku Mute Records i weź udział w losowaniu „Remixes 2 (Vinyl Box Set)”, „Kingdom' 7 (Numbered Pic Disc)” lub „The Complete Tomorrow’s World (Box Set)”

W sklepiku Mute Records – Mute Bank odpalono świąteczno-noworoczną atrakcję dla kupujących,wystarczy zrobić zamówić dowolną rzecz na łamach http://www.mutebank.co.uk (za wyjątkiem cyfrowej muzyki) aby wziąć udział w losowaniu przygotowanych boxów,limitowanych płyt czy promocyjnych materiałów.

Zamówienie należy złożyć prze północą 1 stycznia 2013,to co można wylosować to m.in.:

 • Erasure 'The Complete Tomorrow’s World' Complete 7CD + DVD Box Set (Unnumbered band edition)
 • The Clarke & Ware Experiment 'House of Illustrious' 10 CD Art Object Box Set Limited Edition of 1000 (Numbered and Signed by Vince Clarke & Martyn Ware)
 • Carter Tutti Void 'Transverse' 7″ Picture Disc
 • Yeasayer 'End Blood' 7″
 • Beth Jeans Houghton 'Atlas' 7″ Picture Disc
 • Depeche Mode 'Remixes 2′ Vinyl Box Set
 • Land Observations 'Roman Roads IV – XI' Clear Vinyl
 • Apparat 'Devils Walk' Signed CD
 • Richard Hawley 'Hotel Room' Signed 7″
 • Goldfrapp 'A&E' 7″ Numbered Picture Disc (Edition number 11)
 • Dave Gahan 'Kingdom' 7″ Numbered Pic Disc (Edition number 5)
 • The Jon Spencer Blues Explosion 'Wail' – 2 x 7″ Clear Vinyl Set
 • Richard Hawley and the Feral Cats 'Rockabilly Radio' 10″

Dodatkowo do każdego zamówienia dołączona zostanie płyta:

Mute Sampler

 1. Liars – Brats
 2. Can – Millionenspiel (Edit)
 3. Cold Specks – Blank Maps
 4. Big Deal – Teradactol
 5. Crime & The City Solution – My Love Takes Me There
 6. Diamond Version – Science For A Better Life
 7. Beth Jeans Houghton & The Hooves of Destiny – Liliputt
 8. Polly Scattergood – Disco Damaged Kid
 9. Yeasayer – Henrietta
 10. Maps – Built To Last
 11. VCMG – Lowly
 12. Land Observations – Aurielian Way
 13. Apparat – Black Water

Szczegóły wraz z regulaminem – http://www.mutebank.co.uk/mutebank/Mute-Prize-Draw…

Sssszilla atakuje ;)

Na łamach profilu Mute Records na YouTube można obejrzeć trailer albumu „Ssss”,który został wydany 12 marca.

VCMG – Ssss – Trailer 1

Strona mute.com wraca do życia

Po dłuższej przerwie,bardziej nowoczesna,rozciągająca się,w niektórych miejscach przytłaczająca,biało-pomarańczowa,nowa oficjalna strona Mute Records została uruchomiona,a tym samym wraca do świata żywych stary i dobrze znany adres mute.com.

Jak wam się podoba nowa wersja strony mute.com?

Mute przesiadł się na WordPressa

Jak zapewne niektórzy z was zauważyli,główna witryna Mute Records została wyłączona a źródłem nowym wiadomości jest teraz blog na platformie wordpress.com.

Jest to tymczasowe rozwiązanie do czasu wdrożenia nowej witryny pod adresem mute.com.

Zmowa milczenia? Do Mute Records, dołącza Vince Clarke

Najpierw tajemniczy news ze strony Mute Records,z datą 13 i 14 maja 2011,a teraz Vince Clarke z wpisem o przygotowaniu sekretnego filmu na sekretny event.

Wiadomość ukazała się na miniblogu studia Vince’a,~ 14 godzin temu.

News wytwórni Mute owiany tajemnicą

Dzisiejszy news podany na stronie Mute Records,uruchomił mini lawinę spekulacji oraz przypuszczać,a niekiedy i domniemań.

Tajemniczy news ze znikomą zawartością,sugeruje: zapisz datę 13 i 14 maja 2011. Ponieważ zespół Depeche Mode to największe dziecię wytwórni,od początku pielęgnowane przez jej właściciela,to właśnie z depeszami depesze (czyt. z zespołem fani) utożsamiają tę datę. Której jak na razie, przypisuje się wydanie nowego albumu oraz specjalny podwójny koncert Depeche Mode (w Niemczech ;-] ).

Jerozolima i Mute ??

Wytwórnia Mute Records przygotowała prezentacje pod nazwą Go is Electricity, której projekcja odbędzie się 15 września tego roku w Wise Auditorium na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. Zaprezentowane zostaną w formie klipów zespoły wywodzące się z wytwórni Mute. Projekcje poprowadzi Robert Shilling z Mute Records. W śród zespołów m.in. depeche MODE, The Residents czy Laibach.

Audycja o Mute na XFM

Stacja muzyczna XFM, znajdująca się w Londynie przygotowała krótki materiał radiowy na temat wytwórni płytowej Mute Records (przeszło 8-minutowa audycja). Z właścicielem wytwórni Danielem Millerem, prowadzący audycje rozmawiają na temat depeche MODE, Erasure, samej wytwórni, a także na temat muzyki niezależnej. Audycje można wysłuchać na stronie radia XFM.

Pełna dyskografia Mute Records

1800 pozycji dotychczas wydanych przez wytwórnię Mute Records pojawiło się na stronie Rate Your Music. Spis obejmuje takie dane jak wykonawca, tytuł, data wydania, numer katalogowy oraz oceny klientów. Nie zabrakło danych teleadresowych i kontaktowych do wytwórni. Adres do podstrony