Archiwa tagu: Kurt Uenal

Null+Void – Dave gościnnie

Projekt Null+Void pewnie Wam nie wiele powie, ale jeżeli powiemy, że za tym szyldem kryje się współautor takich kawałków depeche MODE jak Should Be Higher, Broken, Secret To The End…

…To pewnie pomyślicie od Dave’ie… No prawie. Dave tu też będzie, ale faktycznie chodzi o Kurta Uenale, który ogłosił, że jego najnowsze wydawnictwo Cryosleep ujrzy światło dzienne 3 listopada.

Na płycie gościnnie z wokalem pojawił się Dave Gahan w kawałku Where I Wait. Pierwszy utwór jest już na sieci w serwisie BandCamp, gdzie można go odsłuchać, jak i nabyć cały album w przedsprzedaży. Dostępnych jest kilka wariacji formatów od cyfrowego po limitowany czerwony winyl dla pierwszych nabywców.

Poniżej zamieszczamy dokument 'MusicMaker' autorstwa Ivan’a Abl’a dokumentujący powstanie albumu projektu Null+Void. W dokumencie pojawia się postać wokalisty depeche MODE i historia relacji Kurta i Dave’a.

Ostatni tydzień pierwszej sesji w studiu, a Kurt Uenala podobno producentem nowego albumu

To, że oficjalną drogą fani nie są informowani na bieżąco to norma. Nieoficjalną drogą wygląda na to, że obecnie trwa czwarty i ostatni tydzień pierwszej sesji w studiu w Santa Barbara.

Zespół został uwieczniony na kilku zdjęciach przez fanów, zdjęcia do wglądu niżej.

Wraz z zespołem widziany był Kurt Uenala, który współpracował z Depeche Mode przy albumie Sounds Of The Universe, Delta Machine, ostatnim solowym albumie Dave’a Gahana – Hourglass (i Hourglass Remixes) oraz przy przedostatnim wspólnym albumie Dave’a Gahana i Soulsavers – The Light the Dead See. „Przyklejony” do Depeche Mode Daniel Miller to nie nowość ale już Kurt Uenala tak, i stąd zrodziły się domysły, że na nowych zdjęciach patrzymy na producenta nowego albumu depeszy.

To oczywiście na obecną chwilę domysły, drogą oficjalną po stronie Depeche Mode jak i Kurta tego nie potwierdzono.

depeche mode 2016 (1) depeche mode 2016 (2) depeche mode 2016 (3)