Archiwa tagu: Everything Counts

„Global Spirit Tour” – podsumowanie statusów o trasie.

Oficjalnie Global Spirit Tour wystartuje 5 maja 2017 w Sztokholmie, zanim jednak do tego momentu dojdzie bardzo dużo jeszcze się wydarzy, łącznie z tym, że dowiemy się kiedy po raz drugi przyjadą do Polski.

Zanim jednak o tym kiedy po raz drugi przyjadą do Polski, najpierw podsumujmy to, co wiemy obecnie. Część z tego, co wiadomo, to szablony i patenty znane u naszych Panów od bardziej lub niej dawna, reszta to smaczki wywiadów pokonferencyjnych.

Setlista

Tu wiadomo najmniej… jeszcze. Na razie wiadomo tyle, że aranżacje już powstały do numerów z katalogu. W lipcu i wrześniu fani donosili, że ten punkt jest już zamknięty.

Jedynym pewniakiem jaki pojawił się w wywiadach, to to że zespół pracuje nad nową wersją Everything Counts, która ma drugą część koncertu. Oprócz tego w wywiadach pojawiały się takie tytuły.

Wg zespołu znacząca część albumu pojawi się na trasie. Które z 12 zapowiadanych numerów pojawią się na żywo nie wiemy w zasadzie nic. Jedynym znanym pewniakiem jest Revolution (tytuł taki chodzi po sieci), który będzie pierwszym singlem i kawałkiem najbardziej promowanym przed startem trasy.

Oczywiście nie zabraknie hiciorów, więc na dobrą sprawę połowę setu można już teraz wytypować.

Scena i wizualizacje.

Ten punkt również mamy częściowo odhaczony. Zespół(?) spędził znaczącą część listopada na kręceniu 4 wizualizacji na nadchodzącą trasę. Reżyserem był Anton. Wizualizacje kręcono w USA. Na pewno wiadomo, że do wizualizacji był wykorzystywany Dave, a przy produkcji użyto zespół kaskaderów.

I can tell you this, the lead singer was an absolute professional and delight to work with. – TMStunts

Mogę powiedzieć tyle, że główny wokalista był absolutnym profesjonalistą i praca z nim to czysta przyjemność. – TMStunts.

Nie oznacza to, że nie powstanie (powstało) więcej wizuali. Po prostu przy 4 wykorzystywano zespół lub pojedynczych członków.

Nie można oczywiście zapominać o trasie promo, na którą swoje wizualizacje przygotował Timothy Saccenti.

Podczas konferencji zobaczyliśmy jedynie próbki kilku z nich. Wizualizacje uświetnią planowaną serię mini koncertów.

Promo Tour

A skoro już mówimy o trasie promocyjnej, to po Nowym Roku zaczną się próby przed startem tejże. Zespół planuje ruszyć w Promo Tour po świecie po wydaniu singla. Możemy się spodziewać dwa miesiące promocji w Europie i w USA.

Póki co skalę Promo koncertów i występów w TV ciężko określić. Jeżeli ktoś z Was śledził trasę promocyjną Metallica pod stacjach TV, to może sobie swobodnie wyrobić ogląd, które są godne odwiedzenia. Pewne patenty są wspólne dla wielu wielkich graczy.

Global Spirit Tour

Właściwa trasa będzie miała 33 koncerty (+1 w stosunku do ogłoszonej w Mediolanie). Największą niewiadomą jest jednak nadal tzw WarmUp, czyli koncert rozgrzewkowy, albo po naszemu – „próba generalna z udziałem publiczności”.

Są pewne poszlaki, które mówią, że będzie to Szwecja, tylko być może mniejsza hala. No właśnie… O wszystkim powinniśmy się dowiedzieć gdzieś w okolicach lutego. A przynajmniej tak było poprzednim razem.

Dalszy przebieg trasy

Nie wiem, jak wielu z Was się zastanawia jak będzie wyglądała trasa po 23.07.2017? Bardzo dziwne jest, że do tej pory nie ma dat na Ameryki. W tej chwili wiadomo tylko tyle, że trasa będzie po drugiej stronie Atlantyku, i że na pewno będą min. 4 daty w Ameryce Południowej.

Kto pamięta moje analizy po zakończeniu trasy po Ameryce w 2013, ten wie, że nie jestem optymistą co do Północnego kontynentu i sukcesu depeche MODE upatrywałbym raczej w Południowej Ameryce. Tak jak w Europie największy fanbase jest od Niemiec na wschód, tak w Amerykach od Kalifornii w dół. Pytanie, czy fani będą w stanie sfinansować organizację całej trasy po Ameryce Południowej, a nie tylko 4 koncerty na krzyż.

Marzec może być również ważnym miesiącem ale z innego powodu. Przy okazji promocji poprzedniej płyty, to właśnie w marcu dowiedzieliśmy się o kolejnym koncercie w Polsce. Co prawda plotki krążyły już od lutego, ale słowo ciałem się stało 22.03.

Tym razem zespół jest oszczędny w podgrzewanie atmosfery i nie mami długim setem, koncertowością płyty, czy obiecywaniem niewiadomo jak długiej trasy. Wystarczy, jak zagrają na 3 kontynentach i późną zimą lub wczesną wiosną 2018 Global Spirit Tour przejdzie do historii.

Ten koń kuleje?

Dave ostatnio był widziany jak spacerował o lasce. Może to nowy look (obok ramoneski), a może coś poważnego się stało?

Jedna z wersji mówi, że Dave poddał się operacji prewencyjnej przed trasą, aby potem na trasie nie było historii, jakie znamy z odwołanych koncertów bo gardło, albo nogi odmawiały posłuszeństwa. Tak było np. w 2009 w USA. Jakoby firma ubezpieczeniowa miała się o tego typu zabezpieczenie upominać.

Druga wersja mówi, że Dave po prostu nadwyrężył sobie nogę podczas „obowiązków domowych”. Jak by nie było, taki obrazek krew mrozi.

Depeche Mode – Everthing Counts (1983 German TV Cologne WWF Club)

Toa Mata Band – Everything Counts

Dicken Schrader po raz kolejny prezentuje niecodzienne wykonanie Depeche Mode

Dicken Schrader wraz z pomocą syna Korben i córki Milah po raz trzeci wykonał cover Depeche Mode,tym razem wybór padł na utwór „Everything Counts”.

Dicken feat. Milah & Korben: „Everything Counts”

Poniżej poprzednie klipy Schrader’ów z Bogoty w Kolumbii:

Dicken feat. Milah & Korben: „Strangelove”

Dicken feat. Milah & Korben: „Shake The Disease”

-BDtA3sfA

Everything Counts w płomieniach

Co powiecie na cover kawałka z 1983-go roku,”Everything Counts” w wersji melodic death metal ? Ciekawi ? Cover do odsłuchu w dalszej części.

Kawałek trafił na album „Whoracle”,szwedzkiej grupy In Flames. Mimo że od przygotowania covera jak i od ukazania się wspomnianego albumu (18 listopada 1997) minęło sporo czasu,”Everything Counts” często gości podczas ich występów na żywo.

 

Sticky Fingers,Gothenburg,Szwecja 17/06/2010

 

 

Wersja audio z profili grupy na YouTube

Depeche Mode cover ponownie

Widać że nie tylko Hillary Duff postanowiła wykonać cover utworu Depeche Mode,który jak pamiętamy nie cieszył się zbytnią sympatią. Po nie udanej przeróbce „Personal Jesus” przez Hillary,kolejnym zespołem który wykona cover depeszy a dokładnie utworu „Everything Counts” jest Electro Synthetic Rebellion zamieszczając go na swojej najnowszej płycie. Sama płyta w stylu electro/industrial,będzie zawierać 14 utworów:

01 :: POST-INDUSTRIAL
02 :: TINNITUS
03 :: WORLD DOMINATION
04 :: DARK CEREMONY
05 :: CYBERTHIEF
06 :: FALLEN ANGELS
07 :: GONE
08 :: RUSTED EMPIRES
09 :: RESURRECTED
10 :: FEEL THE HEAT
11 :: REGARDER LE MONDE
12 :: DEVASTATION
13 :: POST-INDUSTRIAL (FINAL)
14 :: EVERYTHING COUNTS

Więcej informacji znajdziecie na stronie zespołu: esyr.free.fr/

Poniżej link do teledysku jednego z utworów Electro Synthetic Rebellion:
&eurl=http://www.side-line.com/news_comments.php?id=38592_0_2_0_C&feature=player_embedded class=news target=_blank>:: teledysk ::