Archiwa tagu: Billboard

Spirit – Podsumowanie dnia.

Był czas przywyknąć. Nie mniej dziś był spory wysyp różnej maści wiadomości, niby wiadomości, drobnostek, że postanowiliśmy zebrać wszystko w jednym miejscu. Szkoda nabijać odsłony na to oddzielnie.

1.

Poranny news, o wcześniejszym upublicznieniu albumu ‚Spirit’ okazał się akcją, kogoś kto bardzo chciał zarobić w gorącym okresie poprzedzającym wydanie płyty.

Zespół bardzo późno (najpewniej przez różnicę czasu) ustami swojego webmastera zdementował fakt przedterminowego upublicznienia płyty w serwisie Bandcamp.

Akcja okazała się pirackim zagraniem. Pieprzu całej historii dodaje fakt, że ktoś oczekiwał za to udostępnienie pieniędzy i je faktycznie zbierał. Fani, którzy zapłacili za utwory domagają się teraz zwroty pieniędzy od PayPal oraz Bandcamp.

 2.

Jeżeli będziesz w Pasadenie w okolicach 25 sierpnia, to zaplanuj swój pobyt tak, aby odwiedzić Rose Bowl. W ramach projektu Eat|See|Hear operator stadionu zaprasza na projekcję 101 w miejscu, gdzie film był kręcony. Fajny pomysł.

3.

Niedawno informowaliśmy, że w kwietniowym numerze Musicexpress ukarze się vinyl z koncertową wersją Should Be Higher. W nadziei, że jest to wersja z Berlina 09.06.2013 sam nastawiałem się na zakup. Już nie trzeba…

Should Be Higher pochodzi z koncertu 27.11.2013, czyli z tego na którym zostało zarejestrowane koncertowe DVD i jest do tego audio.

4.

Przygotowania do pierwszego koncertu promocyjnego trwają. Ekipa techniczna montuje już scenę.

5.

Na stronach Billboard ukazał się długi artykuł i wywiad z Davem o najnowszej produkcji depeche MODE, o zespole, o polityce. Bardzo dużo polityki z ust Dave’a pada, głównie jako referencja do lat 80′, oraz komentarz wyborów prezydenckich w USA i wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

6.

Trollowanie przed wydaniem płyty trwa w najlepsze. Tym razem krótki filmik z Belgii o tym.

Depeche Mode guerrilla tagging for Spirit album from Holocube on Vimeo.

7.

Martin przekazał na cele charytatywne gitarę z autografami, dwa bilety na ich koncert 09.09.2017 w Nowym Jorku oraz spotkanie z zespołem przed koncertem. Do tego cała dyskografia i wór gadżetów

Dave Gahan dla magazynu Billboard

Czytaj dalej Dave Gahan dla magazynu Billboard

Violator rozłożony na łopatki przez Billboard

Z okazji 25-lecia albumu Violator,ma łamach strony magazynu Billboard można przeczytać artykuł w całości dedykowany temu albumowi. W artykule o albumie ogólnie jak i pokrótce o utworach.

Depeche Mode’s ‚Violator’ at 25: Classic Track-by-Track Review

Dave Gahan dla magazynu Billboard o planach mega trasy koncertowej

Europa,Ameryka Północna,przerwa świąteczna,Europa,Ameryka Południowa,Azja,Ameryka Północna,wybrane letnie festiwale w Europie… czyli ambitne plany Depeche Mode odnośnie najnowszej trasy koncertowej,o których rozmawiał magazyn Billboard z Davem Gahanem.

Wywiad do przeczytania pod adresem:

http://www.billboard.com/article…

VCMG dla magazynu Billboard, Martin Gore dla magazynu Rolling Stone

Magazyn Billboard przeprowadził wywiad z Martinem Gorem i Vincem Clarkiem odnośnie projektu VCMG,zahaczając o nowy album Depeche Mode i przyszłe plany Erasure.

Kolejny wywiad również w temacie projektu VCMG – już z samym Martinem Gorem – został przeprowadzony przez magazyn Rolling Stone. Linki do wywiadów poniżej.

Billboardhttp://www.billboard.com/news/vince-clarke-martin-gore-talk-vcmg
Rolling Stonehttp://www.rollingstone.com/music/news/depeche-mode-co-founders-reunite-as-vcmg-20120223

Remiks „Behind The Wheel” w pierwszej trójce

Wracają do newsa Behind The Wheel zajął 7 miejsce na liście Billboardu,remiks „Behind The Wheel” autorstwa Vince’a Clarke wspiął się wyżej i obecnie zajmuje miejsce z numerem 3!.

http://www.billboard.com/charts/dance-club-play-songs

Behind The Wheel zajął 7 miejsce na liście Billboardu

billboard-top-list-behind-the-wheel.jpg

Na liście 25. najpopularniejszych utworów granych w klubach przez DJ’i wg magazynu Billboard,remiks „Behind The Wheel” zajmuje 7 miejsce (wczoraj jeszcze piąte).

Poniżej do odsłuchu remiks,który zajmuje tak wysoką pozycję,a cała lista do wglądu pod adresem www.billboard.com.

 

Depeche Mode – Behind The Wheel (Marc Picchiotti’s Vince Clarke Re-Edit Remix)

Remixes 2 debiutuje na liście Billboardu

Na liście Dance/Electronic Albums,Remixes 2: 81-11 znalazł się w pierwszej trójce zajmując 3. miejsce (na 15 możliwych).

http://www.billboard.com/#/charts/dance-electronic-albums?begin=1&order=position

Dwa znane portale muzyczne o wspólnym projekcie MG i VC

Pokrótce o wyczekiwanym przez większość (jak nie wszystkich) wspólnym projekcie Martina i Vince’a, do przeczytania na stronie Billboard.com i Nme.com.

 

 

http://www.billboard.com/#/news/depeche-mode-co-founders-reunite-for-instrumental-1005227562.story

http://www.nme.com/news/depeche-mode/57239

Billboard i 10-tka najlepszych tras

Podczas poprzednich „notowań” tras koncertowych,depesze zajęli 20-ste miejsce,w najnowszym zestawieniu Billboard’u triumfują na 1-wszym miejscu.
Pierwsze miejsce z przedziału 12 listopad 2009 – 11 luty 2010 zawdzięczają fanom oraz uzbieranej ze sprzedaży biletów sumie ponad 18-stu milionów dolarów – $18,485,677,o ponad dwa miliony więcej od zespołu Metallica zajmującego drugie miejsce.

Pełne zestawienie na stronie magazynu Billboard.

Top trasy według Billboardu

W najnowszym zestawieniu serwisu Billboard.com wzięto po uwagę tegoroczne najbardziej dochodowe trasy koncertowe. Topowe trasy listy to „360° tour” zespołu U2 (pierwsze miejsce z sumą $311,637,730),”Sticky & Sweet tour” Madonny (drugie miejsce z sumą $222,017,248) oraz „Working on a Dream tour” w wykonaniu przez Bruce Springsteen & The E Street Band (trzecie miejsce z sumą $156,340,910). Trasa koncertowa Depeche Mode – Tour Of The Universe podczas której zebrano sumę 45,658,648 dolarów,zagrano 31 koncertów (nie jest to pełna ilość koncertów) w tym 9 wyprzedanych dla 690,936 osób znalazła się dopiero na 20 miejscu. Podane sumy są wartościami brutto,łącznie w zestawieniu znalazło się 25 tras koncertowych,z okresu od 6 grudnia 2008 do 21 listopada 2009. Pełna lista jest dostępna pod tym adresem.

Wrong na 27 poyzcji??

Najnowszy utwór Depeche Mode – „Wrong” zadebiutował na 27 miejscu listy Modern Rock Tracks publikowanej od 1988 roku przez amerykański magazyn Billboard. Podobnie wysoką pozycję Depeche Mode osiągnęło z utworem Barrel of a Gun w 1997 roku,który zajął 22 miejsce. Pozycja danego utworu na liście Modern Rock Tracks zależy od częstotliwości nadawania danego utworu na antenach stacji radiowych i tym samym stanowi jedną z list które kształtują najważniejszą listę magazynu Billboard czyli Billboard Hot 100.