BACKSTAGE / FANZONE

depeche MODE przez lata poszerzało swoją ekipę koncertową. Zespół zaczynał z grupą kolegów jeżdżąc najpierw małym dostawczakiem. Potem ekipa i sprzęt rozrastali się do poziomu obecnego, gdzie sam sprzęt przewozi 10+ ciężarówkami. Śledząc Tourbooki, oraz inne dostępne materiały można odnotować, że wielu ludzi to sprawdzeni partnerzy, którzy z zespołem są od lat. Oczywiście są też zmiany, ktoś przychodzi, ktoś odchodzi… czasem na zawsze.

W tym dziale zawarłem wszelkie dostępne mi opracowania, dokumenty prezentujące trasy koncertowe depeche MODE od strony logistycznej, technicznej, warunków pracy itp aspektów. Ich zadaniem jest uzupełnianie poszczególnych opisów tras koncertowych.

Sam miałem okazję być częścią ekipy koncertowej depeche MODE (przez 1 dzień), co opisałem jakiś czas temu w tekście pod tym linkiem, dlatego niektóre moje spostrzeżenia pozwoliły mi zweryfikować obraz znany tylko z przekazów i/lub legend. Tam gdzie było to stosowne pojawią się również moje komentarze na temat opisywanej trasy koncertowej. Jeżeli tylko była taka możliwość praca ekipy koncertowej została zobrazowana zdjęciami i filmami prezentującymi same postaci, jak i ich pracę.

Polska ekipa koncertowa oraz ekipa koncertowa depeche MODE na trasie Some Great Reward.
A Broken Frame Tour
1. Crew on Tour (w opracowaniu)
2. Katering na trasie
Construction Tour
1. Crew on Tour (w opracowaniu)
2. Katering na trasie
Some Great Reward Tour
1. Crew on Tour
Black Celebration Tour
1. Crew on Tour
Music For The Masses Tour
1. Crew on Tour
2. Ile kosztował koncert w 1988 roku?
3. Katering na trasie
World Violation Tour
1. Crew on Tour
Devotional Tour
1. Crew on Tour
The Singles Tour 86 98
1. Crew on Tour
Exciter Tour
1. Crew on Tour
2. Logistyka i kilka ciekawostek
Touring The Angel
1. Crew on Tour
2. Katering na trasie
Tour Of The Universe
1. Crew on Tour
2. Katering na trasie
Delta Machine Tour
1. Crew on Tour (w opracowaniu)
Global Spirit Tour
1. Crew on Tour (w opracowaniu)

Opracowanie obejmuje jedynie ekipy zatrudnione przez zespół. W sporadycznych przypadkach wymieniam tu również ekipy zaangażowane do współpracy przez lokalnych organizatorów koncertów.

Wszystkie ekipy pracujące na trasach koncertowych zostały opracowane na podstawie Tour Booków wydawanych do poszczególnych tras, oraz częściowo również na podstawie wewnętrznych Tour Itinerary – manuali logistycznych dla osób zaangażowanych w przebieg konkretnej trasy koncertowej.


Pamiętniki trasowe

Członkowie ekipy koncertowej na czterech trasach koncertowych prowadzili swoje pamiętniki dokumentujące wydarzenia na trasie. Poniżej prawie całość przetłumaczona na język polski.

więcej //

Fani opowiadają o koncertach

Wspomnienia i relacje fanów zebrane z różnych lat koncertowej działalności depeche MODE.

więcej //

Exciter Tour In My Eyes

Nigdy wcześniej i nigdy później nie miałem okazji być tak blisko depeche MODE i wraz z moimi kumplami tworzyć lub towarzyszyć wydarzeniom, które miały wpływ na bieg wydarzeń wielu fanów depeche MODE w Polsce, a nawet Europie. Wiedza i doświadczenie nabyte podczas tej trasy pozwoliły nam w przyszłości lepiej planować i organizować wiele przedsięwzięć trasowych i około trasowych przy okazji koncertów depeche MODE w kolejnych latach.

więcej //

%d bloggers like this: