Songs Of Faith And Devotion | The 12″ Series i co dalej

Od piątku mamy potwierdzenie tego, co komunikowałem Wam jeszcze w sierpniu o grafice i zawartości boxa. 30 października na półkach sklepowych zobaczymy box w devotionalowym fiolecie.

Szczegółowa rozpiska, informacja prasowa oraz okładka na dedykowanym landingpage’u, który przygotowałem jeszcze w sierpniu.

W każdej informacji prasowej na końcu pojawia się fragment o tym, że seria będzie kontynuowana aż do szczęśliwego finału.

Prace nad boxem Songs Of Faith And Devotion były zakończone już w ubiegłym roku i gdyby nie pandemia to w tym roku boxa do SOFAD otrzymalibyśmy nieco wcześniej, bo na koniec sierpnia.

Plan wydawniczy kolejnych boxów wygląda następująco:

2021: Ultra (5 placków) / Exciter (7 placków) – testpressy już są gotowe
2022: Playing The Angel (8-9 placków)*** / Sounds Of The Universe (4 placki)
2023: Delta Machine (3 placki) / Spirit (3 placki)
prawdopodobnie 2024 – 2025: kompilacje brakujących singli (11-13 placków. ** / box z singlami z nowego albumu. *

Tu małe zastrzeżenie. Słyszałem również o opcji w której boxy Violator, SOFAD i Ultra miały jakoby się ukazać w 2020 (ale CoVID zrobił swoje), więc jeżeli w przyszłym roku okaże się, że PTA też będzie wydane to nie bijcie 😉 Oznacza to prawdopodobnie, że wtedy SOTU, Delta i Spirit, jako pomniejsze ukarzą się również w jednym roku.

Do boxa Ultra nie będą dołączone single Only When I Lose Myself. Ta pozycja doczeka się, razem z Shake The Disease, It’s Called A Heart, Everything Counts – live, wspólnego boxu na zakończenie serii wydawniczej.

Nie mam 100% pewności, że nie będzie audio bonusów. Po prostu nie mam 100% potwierdzenia. Jeżeli to się zmieni uszczegółowię info.

* Uwaga nie tłumaczymy sobie tego, że nowa płyta ukarze się dopiero w 2024-2025. Tłumaczymy sobie to w ten sposób, że single z nowego albumu niektórzy zapaleńcy kupią dwa razy. Raz w momencie wydania, a potem w nieodległej przyszłości w postaci boxa The 12” Series.

** Shake The Disease (x2), It’s Called A Heart (x2), Everything Counts – live (x2), Only When I Lose Myself (x2), Enjoy The Silence ’04, Martyr, Personal Jesus ’11. Nie wiadomo do końca jaki los spotka Perfect i Behind The Wheel ’11.

*** 9. placek to The Darkest Star.

2 myśli w temacie “Songs Of Faith And Devotion | The 12″ Series i co dalej”

  1. Skąd info o 8 plackach do Ultry? Mi wychodzi 5: 2 x BOAG (12 + L12), 1 x ING (+ ewentualnie promo z remixami Club69), 1 x Home, 1 x Useless. Nawet nie bardzo jest co z promówek podorzucać, bo powielają one utwory z podstawowych komercyjnych wersji (poza oczywiście wspomnianą PL12 do ING z remixami Club69).
    Druga sprawa – zgodnie z tym co widać było do tej pory, to absolutnie jasne jest jaki los spotka Perfect i BTW’11 – nie ukażą się na winylu. Po pierwsze oba single to promówki, po drugie – wyszły jedynie na CD lub CDR, po trzecie – jedynie na rynek amerykański, a jak wiemy seria 12” Singles Collection ma odzwierciedlać winylowe 12-ki z UK.

    1. W przypadku BTW’11 też uważam, że się nie pojawią winyle. Choć widzę, że i takie pytania padają w kierunku Daniela. Fakt masz rację, rozpędziłęm się i policzyłem wersje CD (poprawione). Co nie zmienia faktu, że patrząc jak ta seria jest wydawana, jak luźno podchodzą do tematu (ten brytyjski katalog jest tylko punktem odniesienia), to spodziewałbym się wydania i w takiej kombinacji. Nie mniej fakt winyle wyszły 5 sztuk, a z części Promo nie ma co brać. PL12 club69 superby było jakby to wydali, bo bootlegowe wersje to jednak nie to samo.

Leave a Reply