depeche MODE / 101dM

Informacje o depeche MODE, płytach, koncertach i fanach grupy.

Aktualności, depeche MODE w Polsce

Relacja z wystawy Briana Griffina

Brian Griffin - POP

Brian Griffin - POP Wystawa w Muzeum Miasta Gdyni od 28.06.2006

W dniach 28.06 – 07.07 odbyła się wystawa prac Briana Griffina – fotografa depeche MODE ze wczesnych lat działalności zespołu.

Wystawa miała miejsce na dachu (???), choć raczej lepszym opisem miejsca powinno być, że odbyła się na balkonie ;-).

Przyznam się, że mam pewien niedosyt. Spodziewałem się więcej… Mimo, że znam twórczość fotografa, a po książce POP i wystawach z lat poprzednich właściwie można powiedzieć, że ta znajomość jest więcej, niż dobra.

Na wystawie zobaczyliśmy alternatywne wersje najbardziej ikonicznych prac artysty. Była żniwiarka z A Broken Frame na zdjęciu, które ma już swoją markę czyli Broken Frame 2. Była reinterpretacja tego zdjęcia w wykonaniu Kate Bush. Był w końcu żołnierz armii jej królewskiej mości na tle gór znany z okładek Construction Time Again i Love In Itself.

Zobaczyliśmy zdjęcie z sesji, które zostało wykorzystane w tourbooku See You Tour oraz jako okładka japońskiej wersji singla See You.

Oprócz tego na wystawie pokazane zostały fotografie Kim Wilde, REM, Brian May z Queen i prę innych najbardziej rozpoznawalnych zdjęć.

Zdaję sobie sprawę, że pierwszy dzień wystawy z udziałem fotografa był tym najbardziej ciekawym. Nie mniej zabrakło mi w kolejnych dniach wystawy tych opowiadań, opisów do zdjęć tłumaczących tym, którzy są mniej wkręceni w temat czemu zdjęcie żniwiarki z A Broken Frame to zdjęcie dekady lat 80. Przede wszystkim czułem niedosyt czemu tak mało…

To, że wystawa miała charakter towarzyszący festiwalowi Open’er, to świetnie. To, że pomysł na wystawę, to świetna myśl, nie ma dwóch zdań. Brakowało mi jednak głębszego, potraktowania tematu. Brawo za świetny pomysł. Prosimy następnym razem więcej, głębiej i dłużej w temat się zanurzyć.

Więcej zdjęć z wystawy na Instagramie 101dM.pl.

Dziękuję Muzeum Miasta Gdynia za współpracę.

1 Comment

  1. Maciej

    W 2006 roku mieszkałem w Bermondsey w Londynie i wówczas Brian miał tam wystawę w jakimś starym, (celowo) lekko poddtopionym wodą budynku, prezentował fotki z Islandi, świetne, naprawdę.

Dodaj komentarz

Serwis zarządzany, prowadzony przez Ultra Interactive