depeche MODE / 101dM

Informacje o depeche MODE, płytach, koncertach i fanach grupy.

Aktualności, Solo

Martin Gore + PSP Audioware

Trasa koncertowa ma to do siebie, że w czasie jej trwania dochodzi do wydarzeń ciekawych, drobnych, z pozoru niezauważalnych. Podczas polskiej trasy depeche MODE również doszło do spotkania, o którym mało osób wie. Zanim jednak o szczegółach, najpierw kilka ciekawostek z kuchni studyjnej pracy dM.

Nie wielu fanów wie, że Martin Gore w swojej pracy kompozytora używa narzędzi i wtyczek* softwarowych stworzonych przez polską firmę PSP. Na stronie firmy jest nawet umieszczony rekomendacja (testimonial) Martina:

„I have been a big fan of PSP plug-ins for many years now. I love the PSP N2O. It works on so many sources. It can be subtle but mainly I like to use it when I am looking for something  extraordinary”.

„Od wielu lat jestem wielkim fanem wtyczek PSP. Uwielbiam PSP N2O, działa na tak wielu źródłach. Może być subtelny, ale przede wszystkim lubię go używać, gdy szukam czegoś niezwykłego”.

Martin Gore używa wtyczek tej firmy gdzieś od 2009 roku. W związku z tym nie dziwne było, że Martin chciał się spotkać z twórcami narzędzi, które używa i które ceni. Do takiego spotkania doszło w czasie, gdy zespół przebywał w Łodzi.

Nie są to jedyne wtyczki, które poleca i sygnuje Martin Gore swoim nazwiskiem. Ostatnio na stronie Brainworx zostały pokazane regały z instrumentami, jakich używa Martin i jak zostały one zabudowane w domowym studio Martina w Santa Barbara.

Ma chłopak rozmach. Musi sporo wydawać na prąd i chłodzenie takiej masy elektroniki.

* wtyczki to są niewielkie programy rozszerzające funkcjonalności programów muzycznych, graficznych itp. dzięki którym standardowe narzędzia do obróbki obrazu, czy muzyki zyskują niespotykane właściwości.

3 Comments

  1. Czy udało mu się użyć choćby 1/10 tych wtyczek ? 🙂

  2. Macio

    Czy ktoś się orientuje gdzie można nabyć płyty DM w systemie SACD?

Dodaj komentarz

Serwis zarządzany, prowadzony przez Ultra Interactive

%d bloggers like this: