depeche MODE / 101dM

Informacje o depeche MODE, płytach, koncertach i fanach grupy.

Global Spirit Tour

Powrót po 24 latach

Mannheim 2017.11.30 - Martin L. Gore (encore) photo by Martini

Mannheim 2017.11.30 - Martin L. Gore (encore) photo by Martini

Po w sumie, rozczarowyjącym setlistowo występie w Berlinie, zespół zawitał do Norymbergi na ostatni występ na niemieckiej ziemi tej zimy. Pożegnanie nie mogło wypaść lepiej…

Koncert w Norymberdze należał do tych mniejszych na trasie. Jedyne 11 tysięcy fanów przybyło pobawić się i pożegnać zespół w Niemczech na 6 miesięcy do lipcowych koncertów w Berlinie.

Do bisów koncert przebiegał szablonowo i zanosiło się na kolejną powtórkę z setu granego przez całą jesień i zimę w Europie. Tym czasem pierwsze takty solowego bisu Martina wprawiły fanów w lekką konsternację. Tylko pojedyncze głosy trafiały bezbłędnie. Pozostali czekali do pierwszych linijek zwrotki.

Po raz pierwszy od 24 lat na scenie koncertu depeche MODE Martin w końcu zaśpiewał I Want You Now. Co prawda występ był pianinkowy, niemniej zaskoczenie było ogromne. Fani potem jeszcze długo śpiewali nową wokalizę i nie pozwalali Dave’owi zacząć Walking In My Shoes.

Pełna setlista z koncertu w Norymberdze 2018.01.21

Z innego ujęcia:

Poprzednio I Want You Now po raz ostatni zostało zagrane w Indianapolis 1994.07.08. Był to jednocześnie ostatni koncert z Alanem Wilderem, jako członkiem depeche MODE.

_

Skoro Martin przypomniał sobie o I Want You Now z Music For The Masses po 24, to może sięgnie głebiej pamięcią i przypomni sobie po 30 latach The Things You Said również z tej samej płyty…

1 Comment

  1. Macio

    Zobaczymy Depeszów również na OPENERZE w Gdyni w lipcu. Tak jeszcze nie było aby 4 koncerty DM w jednym roku były

Dodaj komentarz

Serwis zarządzany, prowadzony przez Ultra Interactive

%d bloggers like this: