I jak tu nie zazdrościć takich wydarzeń fanom w USA. Zespół zaprosił wyselekcjonowaną grupę fanów i znowu zagrał specjalny set, po raz kolejny zaskakując.

Tym razem fani zostali zabrani o 14:30 lokalnego czasu i autobusem zawieziono ich do SIR Los Angeles. SIR to skrót od Studio Instrument Rentals, czyli miejsce, gdzie gwiazdy mogą wypożyczyć kawałek obiektu na próby, jam sessions, próby choreografii, próby sceniczne itp przed wejściem do studia lub ruszeniem w trasę:

REHEARSAL STUDIOS & PRODUCTION STAGES

W jednej z powyższych sal zagościło depeche MODE.

40+ fanów usłyszało tej nocy set składający się z 10 kawałków. Swój debiut miał kawałek Poison Heart, oraz A Question Of Lust. O ile Home zostało zagrane w pełnej elektronice, to A Question Of Lust podobno tylko z pianinkiem Peter’a. Poniższa setlista nie ma potwierdzonego porządku utworów, więc traktujcie ją jako orientacyjną.

  1. Barrel Of A Gun
  2. Corrupt
  3. Cover Me
  4. A Pain That I’m Used To
  5. In Your Room
  6. World In My Eyes
  7. Home
  8. A Question Of Lust
  9. Poison Heart
  10. Where’s The Revolution

Wg relacji fanki, która wczoraj zarządzała oficjalnym fanpage’em depeche MODE:

Dave’s signature moves made everyone scream in delight and the music was crisp and clear.

Charakterystyczne ruchy Dave’s wzbudzały ogólny pisk radości i podniecenia (żeńskiej części (?)) publiczności, a muzyka była nad wyraz czysta i wyraźna

Później Martin i Dave oddali wokal przy A Question Of Lust fanom i tak się przypadkiem zdarzyło, że finalnie trafiło na fankę – Carshenah Jefferson, która odpowiadała tego dnia za zespołowego Facebooka.

[…] Then the ultimate fan privilege of the whole experience was Dave and Martin allowed me to sing, „A Question of Lust!” As Martin passed the mic around the crowd. When it landed on me, I got to sing the hook and both Dave and Martin was impressed, both gave me a high five and they got to know my name.

[…] Wtedy najwyższym stopniem zaszczytu otrzymanego od Martina i Dave’a podczas całego doświadczonego w czasie tego wydarzenia był przywilej zaśpiewania „A Question Of Lust”. Martin oddal mikrofon publiczności, który wylądował u mnie i zaśpiewałam obszerny fragment. Dave i Martin byli zachwyceni moim śpiewem, po czym przybiłam z nimi piątkę, a chłopaki spytali się na koniec o moje imię

Dave w czasie numerów Martina siedział przy garkach i udawał, że gra na perce, oraz żartował z Peter’em w czasie jego gry.

Kilka zdjęć od Carshenah:

Jeżeli pojawią się dalsze informacje, to w kolejnych wpisach będziemy Was informować.