depeche MODE / 101dM

Informacje o depeche MODE, płytach, koncertach i fanach grupy.

Aktualności, Global Spirit Tour, Spirit

Spirit – Podsumowanie dnia.

Depeche Mode, New York 21.07.2016 (37)

Depeche Mode, New York

Był czas przywyknąć. Nie mniej dziś był spory wysyp różnej maści wiadomości, niby wiadomości, drobnostek, że postanowiliśmy zebrać wszystko w jednym miejscu. Szkoda nabijać odsłony na to oddzielnie.

1.

Poranny news, o wcześniejszym upublicznieniu albumu ‚Spirit’ okazał się akcją, kogoś kto bardzo chciał zarobić w gorącym okresie poprzedzającym wydanie płyty.

Zespół bardzo późno (najpewniej przez różnicę czasu) ustami swojego webmastera zdementował fakt przedterminowego upublicznienia płyty w serwisie Bandcamp.

Akcja okazała się pirackim zagraniem. Pieprzu całej historii dodaje fakt, że ktoś oczekiwał za to udostępnienie pieniędzy i je faktycznie zbierał. Fani, którzy zapłacili za utwory domagają się teraz zwroty pieniędzy od PayPal oraz Bandcamp.

 2.

Jeżeli będziesz w Pasadenie w okolicach 25 sierpnia, to zaplanuj swój pobyt tak, aby odwiedzić Rose Bowl. W ramach projektu Eat|See|Hear operator stadionu zaprasza na projekcję 101 w miejscu, gdzie film był kręcony. Fajny pomysł.

3.

Niedawno informowaliśmy, że w kwietniowym numerze Musicexpress ukarze się vinyl z koncertową wersją Should Be Higher. W nadziei, że jest to wersja z Berlina 09.06.2013 sam nastawiałem się na zakup. Już nie trzeba…

Should Be Higher pochodzi z koncertu 27.11.2013, czyli z tego na którym zostało zarejestrowane koncertowe DVD i jest do tego audio.

4.

Przygotowania do pierwszego koncertu promocyjnego trwają. Ekipa techniczna montuje już scenę.

5.

Na stronach Billboard ukazał się długi artykuł i wywiad z Davem o najnowszej produkcji depeche MODE, o zespole, o polityce. Bardzo dużo polityki z ust Dave’a pada, głównie jako referencja do lat 80′, oraz komentarz wyborów prezydenckich w USA i wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

6.

Trollowanie przed wydaniem płyty trwa w najlepsze. Tym razem krótki filmik z Belgii o tym.

Depeche Mode guerrilla tagging for Spirit album from Holocube on Vimeo.

7.

Martin przekazał na cele charytatywne gitarę z autografami, dwa bilety na ich koncert 09.09.2017 w Nowym Jorku oraz spotkanie z zespołem przed koncertem. Do tego cała dyskografia i wór gadżetów

1 Comment

  1. Policy of Truth

    Poczytaj sobie o używaniu apostrofów, bo śmiesznie wygląda „Dave’em”, przecież po samogłoskach się go nie używa i wystarczy napisać „Davem”.

Dodaj komentarz

Serwis zarządzany, prowadzony przez Ultra Interactive

%d bloggers like this: