2017.03.06 - sekretny koncert w NY

Sekretny koncert w Nowym Jorku [aktualizacja]

Dzisiejszej nocy depeche MODE zagrało sekretny koncert dla grupy ok 25 fanów. Sekretny występ odbył się w sali prób zespołu, a start wydarzenia był w Sony Studios w Nowy Jorku.

Uwaga dalej już będą spojlery, więc jeżeli nie chcesz znać setlisty i szczegółów informacji o koncertach promocyjnych przed startem trasy, to zatrzymaj się w tym miejscu.

3

2

1

No to zaczynamy…

Fani początkowo spotkali się w centrali Sony, po czym po sprawdzeniu telefonów i możliwego innego sprzętu zostali przewiezieni do nieznanego miejsca autobusem, gdzie czekał na nich zespół. Cytuję za jedną z uczestniczek koncertu:

our phones were checked and we were whisked away on a bus (Get on Board!) to a secret location

Miejscem koncertu było prawdopodobnie studio nagraniowe (Avatar Studios). Z głośników puszczane były 4 numery z nowej płyty, w tym Where’s The Revolution. Opisy kawałków podaruję sobie, bo nie te były najważniejsze, tylko koncert.

Fani zostali przeprowadzeni do sali prób, gdzie czekał na nich zespół, ustawiony centralnie przed nimi. Cały występ brzmiał faktycznie jak próba i wszyscy z zespołu dyskutowali z technicznymi na temat poziomów głośności. Martin zagrał na 4 gitarach i klawiszach w czasie tego mini występu.

We were brought into the rehearsal studio with the band right in front of us. I stood a few feet in front of Mart and Dave. We screamed and danced. Dave said a few words to greet us. It was a real rehearsal and everyone made comments to the sound guys during breaks, to raise levels etc. Martin played 4 different guitars and keyboards.

Pora przejść do najważniejszego, czyli tego, co zagrali. Jest kilka zaskoczeń i to nie w kwestii nowych, tylko starych numerów. Zespół zagrał 8 numerów z zapowiadanych 10 na promo tour – 3 nowe i 5 starych.

01. Scum
02. Barrel Of A Gun
03. A Pain That I’m Used To
04. Corrupt
05. In Your Room (devo version)
06. World In My Eyes (nowe intro i trochę zmian w środku)
–  Where’s The Revolution – (puszczone z taśmy)
08. Cover Me

Corrupt – pierwszy wykon ever. Kawałek nigdy nie był grany na żywo.

In Your Room – w końcu!!! po 24 latach od Devotional Tour jest w wersji jaką wielu pokochało, czyli zbliżonej maksymalnie do wersji albumowej. Przypomnę, że w 2009 roku zespół wykorzystał jedynie intro z wersji z Devo natomiast cała reszta numeru to był znienawidzony Zephyr Mix. Dave przed tym numerem nawet podkreślił, że jest to album version.

World In My Eyes – kawałek otrzymał nowe intro itrochę zmian w środku podobno brzmi rewelacyjnie.

[aktualizacja]

Wg relacji fanów, niewielka grupa fanów została wybrana (ok 20 osób) i zaproszona razem z osobami towarzyszącymi do centrali Sony. Stamtąd zostali przewiezieni do Avatar Studio, gdzie zespół odbywa próby przed trasą. Cały występ został zarejestrowany i ma być wyemitowany w bliżej nie określonym czasie.

_

Więcej opisów i relacji póki co brak, jak tylko pojawią się nowe informacje będziemy uzupełniać ten wpis.

Leave a Reply