Wszyscy czekamy na nową płytę depeche MODE… czyli właściwie na co? Od jakiegoś czasu krążyły spekulacje, że będzie wersja DeLuxe/Limited. Pora poskładać razem różne krążące informacje po sieci i zobaczyć co z tego wychodzi.

Oczywiście do wyboru będzie kilka formatów, w jakich Sony Music planuje wydać Spirit. Poza wersjami cyfrowymi, które są najmniej interesujące z tego wszystkiego płyta będzie wydana oczywiście na nośnikach fizycznych.

Do wyboru będzie kilka formatów – album ukaże się na winylu (nie jest jeszcze jasne, czy będzie to podwójne wydawnictwo). Wersja na płycie CD zostanie wydana pod dwoma postaciami – 1 CD jako regularny album.

Planowana jest również wersja dwupłytowa z jedną płytą CD, oraz jako bonus płyta DVD. Druga płyta na DeLuxe miałaby zawierać dokument, którego autorem zdjęć jest Ivan Abel – ten sam który w 2012 odpowiadał za zdjęcia do singla Heaven.

Dzisiejsza data jest nie bez przyczyny. Dziś mijają 4 lata od premiery singla Heaven z 2013

Dokument filmowany przez słowackiego operatora zawierać będzie materiał z pracy zespołu w studio z wywiadami zespołu i otoczenia. Kiedyś to się nazywało EPK – Electronic Press Kit. Prawdopodobnie płyta zawierać będzie mini występ studyjny. Z wcześniejszych informacji wiemy, że zespół nagrał 5 numerów, w tym Heroes. Jest to stała praktyka zespołu od 2005. Zespół nagrywa kilka numerów w mocno zmienionych aranżacjach, czasami dużo lepszych niż oryginalne wersje z płyt.

_

Jakiś czas temu na profilu Kurta Uenala pojawił się z zaskoczenia taki film:

Nie jest jasne na ile ma to związek z nową płytą depeche MODE, nie mniej jednym ze uczestników dokumentu ma być również Kurt Uenla. Przytaczam za Słowacką stroną depeche MODE:

Ivan Abel kręcił dokument z kimś, kto pracuje z Davem Gahanem w studio nagrań i uczestniczył w nagraniu nowego albumu. Według tych wskazań może być Kurt Uenala. W dokumencie tym powinny występować jednocześnie i Dave sam.

Jak zwykle do chwili oficjalnego potwierdzenia zalecamy ostrożność.