Daniel Miller

Daniel Miller o pracy, wytwórni, narzędziach twórcy…

Daniel Miller opowiedział o swojej drodze życiowej, jako artysty, jako producenta, jako właściciela i managera wytwórni Mute.

Wywiad ukazał się w ramach cyklu Loop stworzonego pod patronatem firmy Ableton. Godzinny materiał opowiada również o początkach depeche MODE, trudnych relacjach i artystycznej wolności jaką Daniel Miller dawał swoim artystom.

Film ma 50+ min, ale można go obejrzeć z polskimi napisami. Wystarczy kliknąc zębatkę na filmie. Następnie Napisy >> Przetłumacz automatycznie >> z listy polski. Napisy powinny pojawić się od początku. Tekst na stronie albleton.com.

_

depeche MODE wykorzystują Albleton Live w czasie koncertów co najmniej od 2005 roku. Dzięki niemu zespół brzmi na koncertach tak, jak brzmi. Bez nie tego oprogramowania zespół nie mógłby na żywo nakładać i zmieniać barw instrumentów, które właśnie grają.

Osobą nadzorującą Ableton Live na trasach jest Kerry Hopwood – Dyrektor Muzyczny trasy. Zobaczcie film z 2010, w którym Kerry opowiada o swojej pracy z depeche MODE.

Dodaj komentarz