Anton Corbijn po raz kolejny współpracuje z DM?

Świadkowie zbliżeni do i pewnych kręgów donoszą, że Anton Corbijn pojawił się w zeszłym tygodniu w Nowym Jorku, aby spotkać się z depeche MODE. Podobno Panowie omawiali szczegóły ich przyszłej współpracy.

Jak myślicie – czy Anton będzie odpowiadał jedynie za design okładki i sceny? A może mamy szansę na nowe teledyski, wizualizacje koncertowe, tourbooki?

anton-corbijn-expo-1038x465Najprawdopodobniej Anton był w studio, aby posłuchać zarejestrowany materiał, wyrobić sobie zdanie o kierunku w jakim zmierza zespół, aby potem móc przygotować propozycje okładek, sceny, czy być może teledysków.

anton-corbijn-108~_v-img__16__9__xl_-d31c35f8186ebeb80b0cd843a7c267a0e0c81647Przypomnijmy – ostatni, pełnoprawny teledysk depeche MODE autorstwa Antona, powstał w 2006 roku przy okazji promocji trzeciego singla z płyty Playing The AngelSuffer Well. Przy poprzedniej płycie Anton był odpowiedzialny za kreację okładek i projekt sceny.

W ostatnich latach Anton Corbijn odszedł od kręcenia teledysków na rzecz dłuższych form – filmy dokumentalne (Linear – który był dodatkiem do płyty U2 No Line On The Horizon w wersji Deluxe), filmy fabularne (A Most Wanted Man, Control), a jeżeli długie formy muzyczne to tylko zapisy koncertów jak ten depeche MODE z Berlina 2013.11.27). Choć w przypadku tego ostatniego można by mieć wiele uwag – więcej na blogu MODE2Joy.plAntek przemówił / Sony robisz to źle!.

Dodaj komentarz

  1. sorry za podwójny post, ale to czarnobiałe zdjęcie z ery sofad z Gahanem wygląda jak całun turyński – takie moje pierwsze skojarzenie 😀

  2. Zgadzam się z Macio, uważam, że chyba już dawno nastąpiło zmęczenie materiału na płaszczyźne zespół –> Corbijn, „Suffer Well” to nieudana próba nawiązania do wyśmienitego „It’s No Good”, wyszło mało zabawnie i nudnawo. Okładki też nie powalają. Chciałbym znowu widzieć piękne zdjęcia a’la Martyn Atkins lub Brian Griffin, jeśli chodzi o teledyski – „Wrong” był fantastyczny – zarówno muzyka jak i obraz. Czyli jednak można bez Antona, nie umniejszając jego wybitnych zasług dla Depeche Mode.

  3. Wg mnie „Suffer Well” jak najbardziej ok. Natomiast znakomita większość klipów robiona bez udziału Corbijna to jest dopiero kicha, żeby wspomnieć choćby video do”Hole to feed” czy też „fragile tension”. Choć wszyscy wiemy, że o gustach się nie dyskutuje. 🙂

    • No co Ty ? A „Shake The Disease”, „It’s Called a Heart”, „Home”, „Only When I Lose Myself”, „Wrong” ? „Dream On” również świetne IMHO,

        • Szanowne koleżeństwo miałem na myśli to ze przy tym utworze Martin nie tworzył muzyki i dlatego nie do końca to brzmienie mi pasuje