depeche MODE / 101dM

Informacje o depeche MODE, płytach, koncertach i fanach grupy.

Wpisy gościnne

Co zrobić aby zbliżyć się brzmieniowo do Martina Gore’a?

Muzyka fascynowała ludzi od zawsze, dlatego grali oni i śpiewali za każdym razem gdy mieli ku temu okazję, a tych nigdy nie brakowało. Muzyka towarzyszyła ludziom podczas pracy, podczas odpoczynku, zabawy, a czasem nawet bez okazji.

Muzyka istnieje od zawsze, choć nie taka jaką znamy ją od dzisiaj. Chociaż przechodziła ona wiele zmian, to nadal łączy ją wiele aspektów. Jednym z nich jest chęć wybicia się spośród innych muzyków, a to nie jest takie łatwe. Wiele osób uważa, że w dzisiejszych czasach nie można już się wybić i stworzyć czegoś oryginalnego, ponieważ wszystko zostało już wymyślone. To oczywiście nieprawda, bo choć stworzenie czegoś unikalnego jest trudne, to nie jest niemożliwe. Już dawniej uważano, że w muzyce już wszystko powstało, a nowi wykonawcy będą brzmieć bardzo podobnie do tych, którzy już zaistnieli na scenie muzycznej.

Na szczęście istnieją artyści, którzy nigdy w takie słowa nie uwierzyli i postanowili stworzyć coś nowego. Przykładem takiego zespołu jest Depeche mode. Zespół ten wyróżnia się na wielu płaszczyznach. Z jednej strony mamy bardzo charakterystyczny, głęboki i niski głos wokalisty Davida Gahana, a z drugiej strony słychać bardzo bogate brzmienie którym zajmuje się Martin Gore.
Artysta ten jest multiinstrumentalistą, który najczęściej zajmuje się grą na gitarze.
Najczęściej używanymi gitarami są modele marki Gretsch, na przykład model White Falcon, który jest jedną z najbardziej cenionych gitar, a jego cena potrafi osiągać bardzo wysokie pułapy cenowe.

Co zrobić aby zbliżyć się brzmieniowo do Martina Gore’a?

Gitara jest podstawą. Najlepszym wyborem będą gitary tylu hollow body lub semi hollow, czy gitary elektryczne puste w środku. Jednym z najchętniej wybieranych modeli jest Ibanez AS 53 TKF z serii artcore. Gitara ta posiada korpus z drewna sapeli, mahoniowy gryf, dwa przetworniki typu humbucker, oraz stały mostek tune-o-matic, który pozwala na bardzo dobre trzymanie stroju, nawet przy mocniejszych podciągnięciach strun.

Gitara ta jest bardzo uniwersalna i sprawdza się w wielu gatunkach, od delikatnego i ciepłego jazzu granego na przetworniku przy gryfie, po bardzo ostre brzmienia które zapewnia przetwornik pod mostkiem. Dodatkową zaletą gitary jest jej gryf, który stał się symbolem u Ibaneza. Gryf jest bardzo wygodny i dobrze wyprofilowany, dzięki czemu gra na instrumencie jest komfortowa.
Gitara ta jest przeznaczona zarówno dla osób, które grają na instrumencie już kilka lat, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z muzyką.

Czasy się zmieniają, a wraz z nimi zmieniają się trendy muzyczne, powstają nowe gatunki, a na rynku muzycznym pojawiają się młodzi artyści i zespoły. W muzyce wiele zostało już stworzone, ale zawsze będzie szansa na to, że i my wzbogacimy ta dziedzinę sztuki o nowe i oryginalne brzmienia.

Pamiętajmy, że muzyka jest pojęciem nieskończonym, a jedynym co może nas ograniczyć jest nasza kreatywność i wyobraźnia, a czasem ich brak.

Źródła:

http://www.depechemode.com/

http://www.ibanez.com/products/eg_top16.php?area_id=3&year=2016&cat_id=1

https://muzyczny.pl/

1 Comment

  1. „a z drugiej strony słychać bardzo bogate brzmienie którym zajmuje się Martin Gore”
    „”a jego cena potrafi osiągać bardzo wysokie pułapy cenowe.”

    Rany Julek, czy autor coś pił ? 😀

Dodaj komentarz

Serwis zarządzany, prowadzony przez Ultra Interactive