Dave Gahan o piratach…

W wywiadzie dla Interia.pl wokalista Depeche Mode – Dave Gahan krytykuje piratów internetowych w związku z wyciekiem albumu „Sounds Of The Universe”.

[..]Zapytaliśmy Dave’a Gahana,czy takie sytuacje wyprowadzają go z równowagi?

  • Cóż,trzeba się tego spodziewać. Tak już się dzieje,jak tylko zaczniesz wysyłać muzykę do zmiksowania albo do dziennikarzy… to koniec – powiedział Dave Gahan w rozmowie z INTERIA.PL.
  • Najsmutniejsze jest to,że odbierana jest przyjemność zaskoczenia przy pierwszym słuchaniu płyty i faktu posiadania własnej płyty. Ja nie ściągam muzyki z internetu,lubię kupować albumy. Robię to przez całe życie,od czasów,kiedy byłem nastolatkiem. Dlatego nie potrafię zrozumieć pokolenia kradnącego muzykę z internetu. Ludzi przekonujących,że nie mają pieniędzy na muzykę – mówił nam wokalista.

  • Nie mam pojęcia,skąd to się bierze,ale dzieciaki w dzisiejszych czasach nie czują wartości muzyki. Nie odbierają muzyki jako czegoś cennego,jako dzieła sztuki. To mnie zawsze irytuje,bo ten sam dzieciak pójdzie wydać 5 dolarów na kawę,a narzeka,że płyta kosztuje 10 dolarów. Płyta,którą w trudach tworzono przez rok. Czyste szaleństwo,prawda? – zapytał retorycznie na koniec Dave Gahan. [..] Interia.pl

Pozostając w temacie wokalisty zespołu Depeche Mode,poniżej kolejny wywiad,również przeprowadzony przez portal Interia.pl

[..]Podczas pamiętnej konferencji prasowej na Stadionie Olimpijskim w Berlinie Dave Gahan „pochwalił się”,że razem z córką był na koncercie zespołu The Jonas Brothers,nowych idoli nastolatków.

W rozmowie z INTERIA.PL wokalista Depeche Mode podzielił się wrażeniami z tego występu:

  • Koncert The Jonas Brothers nie podobał mi się,ale było zabawnie. Moja córka ich uwielbia i jest zakochana w jednym z nich,ale nie mogę powiedzieć,w którym,bo by mnie zabiła – żartował wyraźnie ożywiony pytaniem Gahan.

  • Dowiedziałem się,że The Jonas Brothers grają mały koncert charytatywny niedaleko miejsca,w którym mieszkamy [Gahan wraz z rodziną mieszka w Nowym Jorku – przyp. AW]. Zadzwoniłem do mojego menedżera i zapytałem go,czy jest szansa załatwienia zaproszeń na koncert The Jonas Brothers. On zdziwiony powiedział,że szansa jest całkiem spora – mówił artysta.

  • Zabrałem córkę i oglądaliśmy występ z boku sceny. Chłopaki z The Jonas Broters byli naprawdę mili. Podeszli do nas i długo rozmawiali z córką. Ona była bardzo „cool”. Ale ja wiedziałem,że tak naprawdę ledwie nad sobą panuje. Zachowywała się świetnie,rozmawiając ze swoimi idolami,którzy… często się zmieniają. W końcu ma dopiero 9 lat. W tym momencie na tapecie są The Jonas Brothers – śmiał się Dave.[..]

Dodaj komentarz